وزنه برداران استان اردبیل شانس کسب مدال در بازی های آسیایی را دارند

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: وزنه برداران این استان شانس کسب مدال در بازی های آسیایی را دارند.

احد پازاج روز دوشنبه در نشست مشترک هیات وزنه برداری با ستاد ساماندهی بازی های آسیایی اردبیل افزود: گزارش های مربیان و دست اندرکاران هیات وزنه برداری از نحوه برگزاری تمرینات و رکورد گیری وزنه برداران استان اثر بخشی پیگیری های ستاد ساماندهی در بازی های آسیایی را نوید می دهد.

وی گفت: موقعیت اقلیمی استان در پرورش و رشد استعدادهای ورزشی در رشته های قدرتی و رزمی نقش موثری دارد.

وی اظهار کرد: قهرمانان ورزشی بصورت تصادفی بوجود نمی آیند بلکه برای رسیدن یک ورزشکار به سطوح قهرمانی عوامل مختلف بویژه تلاش شبانه روزی مربیان ، مدیران و پیشکسوتان دخیل است.

پازاج افزود: رسیدن به مدال و سکو در عرصه ورزش قهرمانی نیازمند برنامه ریزی منسجم و علمی است و کارشناسان و اداره کل ورزش و جوانان و مدیریت و مربیان هیات های ورزشی در این برنامه ریزی و اجرایی شدن آن نقش اساسی و محوری دارند.

وی گفت: ستاد ساماندهی بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچوان کره جنوبی در استان و اعضای آن تلاش می کنند در رشته های پر مدال قهرمانان مستعد و ورزشکاران با انگیزه را شناسایی و تحت آموزش مربیان مجرب و تمرینات ویژه و اختصاصی برای حضور در تیم های ملی و مسابقات آسیایی آماده کنند.

وی افزود: تشویق و ایجاد بستر مناسب برای تمرینات مداوم و منظم و برگزاری اردوهای کوتاه مدت با حضور قهرمانان شهرستانی در اردبیل برای حضور پرقدرت در مسابقات قهرمانی کشور می تواند وزنه برداران استان را آماده این بازی ها کند.

به گزارش ایرنا ، قائم نژاد رئیس هیات وزنه برداری ، ایوب و داوود بهتاج و مرتضی تاج مهر از مربیان و پیشکسوتان وزنه برداری استان نیز در این جلسه در زمینه عملکرد هیات و برنامه ها و نحوه شناسایی وزنه برداران مستعد شهرستان ها و نیز تمرینات مداوم و منظم وزنه برداران استان گزارشی ارائه کردند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید