ورود ۴۷۰ هزار گردشگر به اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از ۴۷۰ هزار گردشگر وارد استان اردبیل شده‌اند.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران / یحیی نقی‌زاده در جلسه ستاد تسهیلات سفر در اردبیل اظهار داشت: تعداد مسافران مقیم بیش از ۱۰۵ هزار و ۹۹ نفر بوده که بیشتر از شهرهای اردبیل، سرعین، نیر و مشگین‌شهر بازدید کرده‌اند.

وی به فعالیت‌های انجام شده در حوزه نظارت نیز اشاره کرد وافزود: در این مدت ۹۶۹ فقره بازدید از فضاهای اقامتی و پذیرایی از گردشگران و مسافران نوروزی در سطح استان اردبیل انجام شده است.

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای استان با بیان اینکه در این نظارت‌ها سه مورد از هتل‌ها و اماکن پذیرایی تشویق شده و ۱۳۰ مورد تذکر نیز برای اصلاح موارد نقص به صاحبان هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، میهمان‌پذیرها و رستوران‌ها ارائه شده است اضافه کرد: همچنان این نظارت‌ها به صورت مشترک ادامه پیدا می‌کند.

نقی‌زاده با یادآوری اینکه از ابتدای سفرها تاکنون بیشترین بازدیدها از شورابیل انجام شده که تعداد آن ۶۰ هزار و ۴۰۰ نفر بوده است خاطرنشان کرد: بیش از ۴ هزار و ۴ نفر گردشگر و مسافر ورودی به استان از موزه‌ها بازدید کردند.

وی به بازدید شبانه از مراکز اقامتی، هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و رستوران‌ها و کافی‌‌شاپ‌ها اشاره کرد و افزود: با حضور بازرسان صنعت و معدن و تجارت، اماکن، آب منطقه‌ای و میراث فرهنگی این بازدیدهای شبانه انجام شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید