ورود ۱۶۸ هزار پرونده به دادگستری استان اردبیل در سال ۱۳۹۱

رییس کل دادگستری استان اردبیل گفت: تعداد پرونده‌های ورودی به دادگستری این استان در سال جاری ۱۶۸ هزار فقره بوده است.

غلامعلی رضایی رییس کل دادگستری استان اردبیل در مراسم معارفه دادستان جدید اردبیل افزود: از مجموع پرونده‌های دادگستری استان ۱۷۰ هزار فقره مورد رسیدگی قرار گرفته است که این نشانگر همکاری و تلاش شبانه‌روزی همکاران در کاهش ورودی پرونده‌ها و تعیین تکلیف نهایی آنهاست.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های اساسی ما رسیدگی سریع به پرونده‌ها و تعیین تکلیف آنها بوده است که با تلاش همکاران سعی شد به رغم برخی موانع و کمبودها در کادر قضایی، تجهیزات اداری و تشکیلاتی به سرعت این پرونده‌ها را مورد رسیدگی قرار داده و تعیین تکلیف کنیم.

 

رضایی از ساماندهی و به روز‌ رسانی ابلاغ اوراق به طرفین دعوا اعم از شاکی و متهم و خواهان و خوانده خبر داد و بیان داشت: این ساماندهی سبب شده است تا کار نیروی انتظامی نیز سهل شده و امر ابلاغ به سهولت انجام شود.

رییس کل دادگستری استان اردبیل افزود:‌ هم‌چنین راه‌اندازی واحد ابلاغ یگان خدمات قضایی در کنار دادگستری سبب شده تا بیش از ۲۸۰ هزار و ۳۸ فقره اوراق قضایی وارد و بعد از ثبت تعداد ۲۵۹ هزار و ۷۰۰ فقره، ابلاغ صورت بگیرد.

 

رضایی ادامه داد: ابلاغ ما در کمتر از سه روز اعلام و اعاده می‌شود که این وضعیت مطلوبی در رسیدگی سریع به پرونده‌ها و کاهش اطاله دادرسی است.

وی گفت: ما در سال‌های گذشته در دادگاه‌های خانواده و حتی جزایی در برخی از شهرستان‌ها پرونده‌ای را داشتیم که از سال ۸۹ تعیین وقت نشده بود که با اجرای طرح‌های جدید به ویژه ساماندهی امر ابلاغ و فعالیت شوراهای حل اختلاف در این امر موفق عمل کردیم./ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید