ورود مصالح ساختمانی غیر‌استاندارد به اردبیل ممنوع شد

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل از ممنوعیت ورود مصالح ساختمانی غیراستاندارد به استان خبر داد و تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با همکاری پلیس راه از ورود مصالح ساختمانی غیر‌استاندارد از سایر مناطق کشور به استان اردبیل جلوگیری کنیم.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هاشم علایی در جلسه شورای فنی استان با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان مصالح استاندارد معترض هستند که چگونه با قیمت پایین‌تر مصالح ساختمانی غیر‌استاندارد به ویژه شن و ماسه وارد بازار شده و خرید و فروش می‌شود که در این زمینه با پلیس راه مکاتباتی انجام داده‌ایم تا از واردات مصالح غیر‌استاندارد به استان جلوگیری شود.

 

وی عنوان کرد: البته در زمینه شن و ماسه سعی شده است هم برای واحدهای داخل استان و هم خارج از استان کیفیت‌سنجی دانه‌بندی مناسب شن و ماسه مدنظر قرار گیرد تا در این زمینه مشکلی برای مصرف این مصالح ساختمانی در ساخت و سازها به وجود نیاید.

 

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل افزود: در نشست‌هایی که با تولید‌کنندگان مصالح ساختمانی داشتیم این موارد به آنها گوشزد شده تا جلوی برخی اقدامات نامطلوب گرفته شود.

 

علایی موضوع کنترل کیفیت مصالح ساختمانی را به عنوان مصوبه هیئت وزیران در حفاظت و رعایت درست آنها ضروری خواند و ادامه داد: ما از سازمان صنعت و معدن خواسته‌ایم تا با تولید‌کنندگان شن و ماسه غیر‌استاندارد برخورد کرده و حتی پروانه آنها را ابطال کند.

 

وی تصریح کرد: در کنار باطل شدن این مجوزها مهندسان ناظر ساختمان‌ها نیز موظف هستند، جلوی مصارف مصالح غیر‌استاندارد را بگیرند.

 

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل یادآور شد: بر اساس ماده ۱۵۵ برنامه پنجم باید در پروژه‌های عمرانی مصالح ساختمانی استاندارد مدنظر قرار گیرد که در این باب مکاتباتی را نیز با دستگاه‌های اجرایی به ویژه مجریان طرح‌های عمرانی داشتیم.

 

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل از اختصاص ۳۰ میلیارد تومان اعتبار کشوری برای نظارت بر بازار برای کنترل کیفی و استاندارد کالاهای عرضه شده خبر داد و بیان کرد: ما از طریق چهار آزمایشگاه بخش خصوصی و همچنین آزمایشگاه خاک نمونه‌برداری‌ها و کنترل‌های خود را از مصالح ساختمانی انجام می‌دهیم.

 

علایی در خصوص ارتقای کیفیت قیر و آسفالت تولیدی در سال آینده و نظارت بر آنها نیز گفت: ما از محموله‌ها و استخرهای ذخیره قیر بازدیدهای متفاوت و آزمایش‌های راندمی را انجام می‌دهیم تا از کیفیت آنها اطمینان حاصل کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید