واگذاری بیش از ۵۷۰ واحد مسکن مهر تا دهه سوم اردیبهشت در پارس‌آباد اردبیل

فرماندار پارس‌آباد، گفت: بیش از ۵۷۰ واحد مسکن مهر تا دهه سوم اردیبهشت را تکمیل و آماده واگذاری می‌کنیم.

اردبیل نیوز: فرماندار شهرستان پارس‌آباد، گفت: با همکاری و تلاش راه و شهرسازی، تعاونی‌ها و بانک مسکن بیش از ۴۰۰ واحد مسکن مهر تکمیل شده و پایان کار دریافت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،”ولی کریمی” امروز در جریان بازدید از برخی طرح‌های نیمه تمام پارس‌آباد با بیان اینکه مسکن مهر از اولویت طرح‌های نیمه تمام در این شهرستان است،‌ افزود: ما موظف هستیم تا دهه سوم اردیبهشت‌ماه برای افتتاح متمرکز واحدها بیش از ۵۷۰ واحد مسکن مهر را تکمیل و آماده واگذاری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با دستور استاندار اردبیل واحدهای تکمیل شده به متقاضیان واگذار می‌شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد چرا که ما هرگز منتظر افتتاح رسمی پروژه‌ها نیستیم بلکه بهره‌برداری از آنها در صورت تکمیل واحدها صورت می‌گیرد.

فرماندار پارس آباد گفت: بقیه پروژه‌ها در طول سال جاری عملیاتی می‌شود و امیدواریم تا پایان سال علاوه بر ۵۷۰ واحد بیش از یک هزار واحد نیز تکمیل شده و در اختیار متقاضیان مسکن مهر قرار گیرد.

کریمی به پیشرفت ۷۰ تا ۹۰ درصدی پروژه‌ها و اتمام مرحله نازک‌کاری در ۳۰ درصد پروژه‌ها اشاره کرد و گفت: ما تعهد کردیم تا در دومین شهر پر جمعیت استان اردبیل ۲۴۰۰ مسکن مهر احداث کنیم که در این زمینه با همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان زیر‌ساخت‌ها نیز به سرعت در حال تکمیل است.

وی بیان کرد: در کنار آن ساخت مدرسه و مسجد نیز در اولویت قرار گرفته به طوری که تلاش می‌شود با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط صاحبان واحدهای مسکونی از خدمات مناسب استفاده کنند.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود درباره مقاوم‌سازی مسکن روستایی نیز، افزود: در این شهرستان کار مقاوم‌سازی ۶۳۳۰ واحد روستایی آغاز شده است.

کریمی به بهره‌مندی این متقاضیان از ۵۳ میلیارد تومان تسهیلات بانکی خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد ۵۸۰۰ واحد در مراحل تکمیل و بهره‌برداری قرار دارند.

وی احداث مسکن مقاوم در روستاها را از افتخارات نظام اسلامی و دولت خدمتگزار توصیف کرد و ادامه داد: باید از فرصت پیش آمده به نرخ تسهیلات پایین نهایت بهره را برده و در برابر زلزله و دیگر حوادث غیر‌مترقبه سکونت‌گاه‌های روستایی با دوام شوند.

 

در این جلسه فرماندار پارس‌آباد همچنین از اجرای طرح هادی در ۱۴ روستا با اعتبار یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان خبر داد و یادآور شد: طرح هادی روستای ملاکندی در روزهای آینده افتتاح می‌شود.

کریمی همچنین از ساخت ۳۴۷ واحد مسکن مهر شهری در اصلاندوز و تازه‌کند با پرداخت شش میلیارد تومان تسهیلات خبر داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید