واکنش جان کری به خروج ایران از مذاکرات وین

وزیر خارجه آمریکا در واکنش به اقدام قاطع کشورمان در قطع مذاکرات وین به سبب تحریم های جدید از سوی واشنگتن، به اظهار نظر پرداخت.

اردبیل نیوز: جان کری در واکنش به توقف مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه ۱+۵ در وین پیش بینی کرد ، مذاکرات ۱+۵ با ایران در روزهای آینده ادامه یابد.

وی با نادیده گرفتن علت اصلی توقف این مذاکرات از سوی ایران که اعمال تحریم های جدید از سوی آمریکاست، گفت، مذاکرات با ایران به مرحله ای رسیده است که این کشور ضرورت رایزنی و توقف آن برای مدتی را احساس کرده است.

از سوی دیگر، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه با انتقاد از تصمیم جدید کاخ سفید در اضافه کردن چند موسسه و نهاد ایرانی به فهرست تحریم های آمریکا غیر قابل قبول نیست.

ریابکوف گفت، تصمیم واشنگتن در اضافه کردن شماری از موسسات ایرانی به فهرست تحریم ها، غیر قابل قبول است.
کاخ سفید، دیروز(پنجشنبه)اقدام به افزایش نام ۱۹ شرکت و چند شخص حقیقی خارجی و ایرانی به فهرست سیاه تحریم های ایران به علت همکاری با تهران برای دور زدن تحریم های اقتصادی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در حالی که کارشناسان ایران و ۱+۵ بیش از ۴ روز مذاکرات کارشناسی را در وین پشت سر می گذاشتند، آمریکا با اعمال تحریم های جدید سبب ترک میز مذاکره از سوی ایران شد و همزمان این اقدام واشنگتن هشدار دوباره مقامات ایران به اقدامات آمریکا را برانگیخت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید