هیچ مدیر مدرسه غیرانتفاعی حق ندارد شهریه بیشتر بگیرد

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: هیچ مدیر مدرسه خاص و غیرانتفاعی حق ندارد بیشتر از آنچه مصوب شده شهریه‌ای مازاد از اولیای دانش‌آموزان دریافت کند.

اردبیل نیوز: احمد محمودزاده عصر امروز در همایش کارشناسان و مدیران مدارس غیرانتفاعی نواحی و مناطق استان با هدف توجیه و تبیین برنامه‌های آموزشی و پرورشی در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ در مدارس غیر دولتی اظهار داشت: مدیران مدارس باید در چارچوب بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها شهریه مورد نظر را دریافت کنند و دریافت هر رقم خارج از آن غیرقانونی است.

وی قدردانی از زحمات مدیران تصریح کرد: با اجرای سند تحول بنیادین، آموزش و پرورش استان رتبه‌ها و موفقیت‌های مستمر و چشمگیری کسب کرده که حاصل تلاش و همکاری‌های عوامل اداری، معلمان، اولیا و دانش‌آموزان است.

محمودزاده در مورد دریافت شهریه در مدارس خاص و غیر دولتی خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش استان در شرایط فعلی نیازمند مساعدت اولیای دانش‌آموزان برای ارتقای کیفی و کمی برنامه‌های آموزشی و پرورشی، پوشش۱۰۰ درصد تحصیلی، ارتقای جایگاه کنکور، قبولی با درصد بالای دانش‌آموزان، اجرای فعالیت‌ها‌ی پرورشی مناسب شأن استان و اجرای فوق برنامه‌های مطلوب به ویژه در مدارس خاص و غیر دولتی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اضافه کرد: براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ مدارس با ساختار جدید (۳-۳-۳-۳)، با عناوین ابتدایی دوره اول شامل پایه‌های اول، دوم، سوم ابتدایی و دوره دوم پایه‌های چهارم، پنجم، ششم ابتدایی و دبیرستان (دوره سه سال اول متوسطه و دوره سه سال دوم متوسطه) نامگذاری می‌شود و لازم است که مدیران سریعاً نسبت به تعویض تابلو و مهر مدارس اقدام نمایند.

وی در ادامه همایش در مورد برنامه‌های قابل اجرا در سال تحصیلی جدید اعم از انسداد بیسوادی، تولید محتوای الکترونیکی در قالب هوشمندسازی مدارس، برنامه‌ریزی برای ارتقای جایگاه استان در کنکور، استفاده از فناوری‌های نوین در فرآیند تدریس، قطب‌های آموزشی و پرورشی، توسعه متوازن رشته‌های بومی، پوشش ۱۰۰ درصدی تحصیل واجدین شرایط و اجرای نظام دو معلمه در پایه پنجم و ششم ابتدایی توضیحات لازم را ارائه داد.

خبرگزاری فارس

یک دیدگاه

  1. هوالحکیم
    پایگاه اطلاع رسانی مدرسه نیوز با هدف نشر دیدگاههای فرهنگی و آموزشی و ترویج آموزشهای مجازی در خانواده و اطلاع رسانی در این حوزه توسط عده ای از فرهنگیان و علاقه مندان حوزه تعلیم و تربیت و متخصصین در این زمینه تاسیس گردید. این پایگاه اطلاع رسانی که بیشتر از یکسال از تاسیس آن می گذرد توانسته در بین فرهنگیان و دانش آموزان سراسر کشور جایگاه خوبی به دست آورد .
    این پایگاه ، برای فصل تابستان بخش های ویژه ای به منظور استفاده هرچه بهتر فرهنگیان و دانش آموزان عزیز از اوقات فراغتشان دارد. این بخش ها شامل مطالبی همچون : روش های تدریس ، نجوم، هنر ، خلاقیت و هزاران مطلب مفید دیگرمی باشد.
    امیداست با تلاش در این پایگاه ، بتوانیم کمکی هرچند کوچک در پیشرفت نظام آموزشی و فرهنگی این مرز و بوم داشته باشیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید