هوای اردبیل تا ۳ روز آینده صاف و نیمه ابری است

به دنبال بارش برف در واپسین روزهای زمستان و ورود یک سامانه سرد اداره کل هواشناسی استان اعلام کرد تا سه روز آینده هوای اردبیل صاف و نیمه ابری بوده و هیچ بارش خاصی اتفاق نمی‌افتد.

اردبیل نیوز: کارشناس اداره کل هواشناسی استان امروز در گفت‌و گو با فارس اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته با ورود یک سامانه بارشی به استان و کاهش دما تا ۱۰ درجه اهالی و برخی از مسافران ورودی به استان اردبیل نگران روزهای پایانی سال و روز اول عید بودند که اعلام می‌کنیم هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد و سیستم بارشی بعد از ظهر امروز از منطقه خارج شده و تا روز شنبه هوای صاف و نیمه ابری در برخی از مناطق استان رگبارهای پراکنده اتفاق می‌افتد.

رسول همتی خاطرنشان کرد: سامانه دیگر که گذرا خواهد بود از روز عصر شنبه وارد استان خواهد شد اما تحرک آن جدی نخواهد بود و به صورت موقت از منطقه خارج خواهد شد.

وی با اعلام اینکه بیشترین برف در خلخال و گرمی باریده که میزان آن نیز ۶ سانتی‌متر بوده است، یادآور شد: بیشترین بارندگی نیز در گرمی اتفاق افتاده که ۷.۷ میلی‌متر است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان گفت: پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به آرامش جوی در منطقه هیچ مشکلی در تردد مسافران و گردشگران به وجود نیاید چرا که فردا همچنین روز اول، دوم و سوم عید هوای کاملاً صاف و نیمه ابری در منطقه حاکم خواهد بود و سوز و سرمایی نیز احساس نخواهد شد.

اما به دنبال بارش برف که از دیشب در استان اردبیل آغاز شده و تا اوایل صبح نیز ادامه داشت دمای هوا کاهش یافته و به منفی ۳ درجه هم رسید.

بر اساس اعلام مرکز اطلاعات راه‌های استان اردبیل مسافران و گردشگرانی که قصد مسافرت به استان اردبیل را دارند باید خودروی خود را به زنجیر ‌چرخ و تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

مسافران زنجیر ‌چرخ و تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند

مرکز اطلاعات راه‌های استان اردبیل نیز اعلام کرد سطح اکثر محورهای مواصلاتی استان به دلیل بارش برف لغزنده بوده و رانندگان باید برای حرکت در این جاده‌ها زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند.

این مرکز همچنین میزان برف در برخی جاده‌های کوهستانی و گردنه‌های صعب‌العبور را به طور نسبی سنگین و همراه با کولاک اعلام کرد.

بارش برف که در این ایام سبب خوشحالی کشاورزان و زارعان شده است از سویی بازار داغ پایانی سال را نیز با اختلالاتی روبرو کرد به طوری که ماموران شهرداری نیز مجبور شدند تا بار دیگر به رفت و روب و پاکیزه کردن شهر اقدام کنند تا چهره شهر در آستانه سال نو چهره‌ای زیبا و پاکیزه باشد.

بازگشایی محور خلخال ـ پونل

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، همچنین با تلاش ماموران راهداری و برف‌روبی و نمک‌پاشی به موقع جاده خلخال به پونل و گردنه الماس باز بوده و تردد در آنها جریان دارد.

به گفته رئیس اداره راه و شهرسازی خلخال عملیات بازگشایی راه مسدود شده خلخال به پونل از یک هفته پیش آغاز شده و با این اقدام امکان عبور و مرور وسایط نقلیه فراهم می‌آید.

به گفته فردین مولایی جاده ۸۰ کیلومتری تازه احداث شده خلخال به پونل همه ساله به علت بارش سنگین برف و احتمال سقوط بهمن از نیمه دوم سال مسدود می‌شود که امسال برای استفاده مسافران و گردشگران نوروزی راهداران اقدام به بازگشایی این مسیر کردند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید