هشدار آشکار کری به ایران

وزیرخارجه آمریکا با تکرار این ادعا که آمریکا اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد افزود: برای انعطاف پذیری در مذاکرات هسته‌ای کاخ سفید از کنگره خواست تا وقفه‌ای در تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران اعمال کنند.

تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: جان‌کری، وزیر خارجه آمریکا روز گذشته(یک شنبه ۱۲ آبان) برای اطمینان دادن به متحدان عرب خود اعلام کرد آمریکا اجازه نمی‌دهد به آنها حمله شود. کری در هشداری آشکار به ایران اعلام کرد اجازه نمی‌دهد دوستان عربی‌اش مورد تهدید قرار گیرند.

وزیرخارجه آمریکا همچنین با تکرار این ادعا که آمریکا اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد افزود برای انعطاف پذیری در مذاکرات هسته‌ای کاخ سفید از کنگره خواست تا وقفه‌ای در تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران اعمال کنند.

وزیر خارجه آمریکا که در جمع خبرنگاران در قاهره ، پایتخت مصر صحبت می‌کرد به عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، اردن و مصر و دیگران شاره کرد که آمریکا از آنها حمایت خواهد کرد. به گزارش آسوشیتدپرس منظور وی از دیگران به احتمال زیاد اسرائیل است. وی صراحتا تاکید کرد آمریکا از دوستان و متحدان خود دربرابر حمله از بیرون حمایت خواهد کرد.

جان‌کری که در ادامه سفر دوره‌ای خود به منطقه از مصر به ریاض سفر کرد. روابط آمریکا و عربستان در پی تحولات اخیر منطقه به خصوص حرکت به سوی حل و فصل مسالمت آمیز بحران سوریه تیره شده است. جان کری وجود اختلافات بین واشنگتن و ریاض بر سر موضوع سوریه و ایران را تایید کرد اما تلاش کرد اختلافات را کوچک و تاکتیکی نشان دهد.

کری در همین زمینه اظهار داشت وجود اختلافات در برخی تاکتیک‌ها و سیاست‌ها موجب ایجاد شکاف در اهداف بنیادین سیاست نمی شود. وی همچون همیشه تاکید کرد آمریکا هرگز اجازه نخواهد داد ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد. وزیر خارجه آمریکا اظهار داشت دولت آمریکا از کنگره خواسته است تا وقفه‌ای در تصویب تحریم‌های جدید اعمال کنند تا انعطاف پذیری در مذاکرات هسته‌ای فراهم شود. وی در ادامه مدعی شد ایران به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت؛ این قولی است که رئیس جمهور آمریکا داده است.

ادعاهای کری و دیگر مقامات آمریکایی و صهیونیستی در حالی به کررات تکرار می‌شود که سلاح هسته‌ای هیچ جایگاهی در استراتژی دفاعی جمهوری اسلامی ندارد و تهران بر این باور است که سلاح هسته ای منشاء ناامنی منطقه‌ای و جهانی است. بعلاوه سلاح های کشتار جمعی برخلاف اعتقادات و باورهای دینی و اسلامی کشورمان است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید