هرگونه تجمع خودسرانه در چهارشنبه آخر سال ممنوع است

فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: هرگونه تجمع خیابانی و خودسرانه در چهارشنبه آخر سال در استان اردبیل ممنوع است.

امیر ابراهیم کریم‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: به مانند سال‌های گذشته هرگونه تجمع خودسرانه در چهارشنبه آخر سال ممنوع است و انتظار داریم خود مردم روش برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری را به صورت محله‌ای، کوچه‌محور و همچنین خانواده محور انجام دهند و به همراه ریش‌سفیدان چهار‌شنبه‌سوری شادی و کم حادثه‌ای را داشته باشند.

کریم‌خانی از کلیه سازندگان مواد محترقه غیر استاندارد خواست دست از چنین اقدامات خطرناک و آسیب‌آفرین بردارند، چرا که پلیس به شدت مراقبت می‌کند تا سازندگان و توزیع‌کنندگان مواد محترقه را دستگیر کند و مجازات سنگینی نیز برای آنها پیش‌بینی شده است.

وی اساس حرکت و اقدامات پلیس را پیشگیری اعلام کرد و ابراز داشت: در این امر ضرورت دارد خانواده‌ها نیز پلیس را همراهی کنند چرا که پلیس با شعار نوروز با نشاط، رعایت قانون و احترام به دیگران به میدان آمده تا ضمن حفظ امنیت و آرامش و آسایش خانواده‌ها زمینه رفتار قانون‌مدارانه را نهادینه کند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل با بیان اینکه در ۱۱ ماه امسال تلفات جاده‌ای کاهش یافته اما در تلفات درون شهری با افزایش دو درصدی روبه‌رو هستیم، افزود: بیشترین علت تصادفات فوتی درون شهری برخورد خودرو با عابر پیاده بوده که امسال بر اثر این تصادفات ۴۲ نفر در استان اردبیل جان باختند.

وی کاهش ۲۰ درصدی تلفات تصادفات جاده‌ای را نیز یادآور شد و گفت: سال گذشته ۱۸۷ نفر در تصادفات جاده‌ای جان باخته بودند که امسال این تعداد به ۱۴۹ نفر رسیده است.

این مسئول انتظامی با بیان اینکه نباید چهارشنبه‌سوری را به چهارشنبه‌سوزی تبدیل کنیم، تصریح کرد: این مراسم باید با سرور و شادی انجام شود.

کریم‌خانی در پایان سخنان خود اظهار داشت: یک ساعت و حتی یک لحظه غفلت می‌تواند یک عمر پشیمانی را به وجود آورد که در این زمینه از خانواده‌ها انتظار داریم همراه با پلیس اجازه ندهند خطا و قصوری صورت گیرد، بلکه باید اصل پیشگیری و مراقبت را مد نظر داشته باشند تا تلفات و آسیب‌ها در چهارشنبه آخر سال به حداقل برسد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید