هانیه توسلی: من ستاره نیستم/ بدون پارتی بازیگر شدم + عکس

“هانیه توسلی” در برنامه “هفت” به نکات جالبی در مورد فیلم سینمایی”دهلیز” بازی خود و “عطاران” اشاره کرد.

اردبیل نیوز: برنامه سینمایی “هفت” جمعه شب ۱۸ مرداد میزبان “هانیه توسلی” برنده سیمرغ از سی و یکمین جشنواره فیلم فجر به خاطر بازی در فیلم سینمایی “دهلیز” بود.

به گزارش خبرنگار حوزه سینما باشگاه خبرنگاران،”توسلی” در ابتدای این برنامه در خصوص علت پذیرش نقش در “دهلیز” و کار با کارگردانی فیلم اولی گفت: اولین مسئله برای من در انتخاب یک اثر برای بازی فیلمنامه و نقش است زیرا با خواندن فیلمنامه چند مرده حلاج بودن کارگردان مشخص می‌شود، برخی از این بچه‌های جوان بدون هیچ‌گونه تجربه‌ای خواهان برداشتن یک سنگ بزرگ هستند اما “بهروز شعبی” تجربه دستیاری و ساخت چندین تله‌فیلم را در کارنامه‌ی خود دارد.

وی درباره‌ی نقش خود در “دهلیز” عنوان کرد: مادر بودن از نظر من یک اتفاق بزرگ و مهم است البته من متأسفانه هنوز مادر نشده‌ام و نقش مادر در این فیلم با توجه به چالش با کودک و قرار داشتن این بچه در بحران خوب نوشته شده و شخصیت‌پردازی‌ها در فیلمنامه خوبی شکل گرفته بود.

وی درباره‌ی بازی با “رضا عطاران” بعنوان یک بازیگر طناز عنوان کرد: من همیشه خودم از طرفداران “رضا عطاران” و بازی و کارگردانی وی بوده‌ام به طوریکه تمام کارهای وی را دنبال می‌کنم و بازی او را دوست دارم، “عطاران” با وجود طنز ذاتی در درون با جدی گرفتن تمرین‌ها به خوبی نقش یک زندانی دچار بحران را به تصویر کشید و به طور حتم مردم هنگام تماشای این اثر “رضا عطاران” را به همان اندازه دوست خواهند داشت.

این بازیگر در مورد بازی نکردن بعضی هنرمندان در مقابل برخی بازیگران اظهار داشت: این امر مطلق صد در صد نیست ولی برای خودم نیز مواردی پیش آمده که بخاطر بازی نکردن در مقابل بازیگری آن نقش را نپذیرفتم.

بازیگر فیلم‌سینمایی “شام‌آخر” اظهار داشت: من هنگام بازی در “شب‌های روشن” تنها ۲۲ سال داشتم اما اکنون با وجود ۳۴ سال سن، بهترین فیلم زندگی‌ام را با وجود دوست داشتن “دهلیز”، “شب‌های روشن” می‌دانم.

این بازیگر ادامه داد: من بازی کردن نقش‌های متفاوت دوست دارم و این تفاوت برای من جذاب است و از این نقش‌های پیشنهادی سعی در انتخاب بهترین نقش را دارم.

وی در مورد شروع کار خود در عرصه بازیگری اظهار داشت: از ۱۷ سالگی و شاید هم یک مقدار زودتر و از سال ۷۵ تا قبل از آمدن به تهران کلاس‌های تئاتر را در همدان در آنجا گذراندم.

بازیگر فیلم‌سینمایی “کافه‌ستاره” در خصوص تجربه‌ی خود در همه عرصه‌ها بیان کرد: بازی در تلویزیون را بخاطر مخاطب میلیونی‌اش دوست دارم، تلویزیون یک طیف گسترده‌ای از مخاطب را فرا می‌گیرد، من بین تماشاچی تلویزیون و سینما فرق قائل هستم زیرا مخاطب سینما با رفتن به سالن سینمایی و خرید بلیت به این مقوله جدی‌تر نگاه می‌کند، تئاتر مخاطب خاص‌تری دارد و اکنون ۹۰ درصد مخاطبان این عرصه را شهر تهران و ۱۰ درصد را شهرستان‌ها تشکیل می‌دهند.

“توسلی” ادامه داد: تئاتر به طور جدی در شهرستان‌ها پیگیری نمی‌شد و مثل تهران فعال نیست، به طور قطع از نظر من فرد از ورودی تئاتر بازیگر بهتری می‌شود، من در تئاتر خیلی از اشکالات خود را مثل مشکل تلفظ در “سین” برطرف کردم اما هیچ امر مطلقی در دنیا وجود ندارد و گاهی بازیگرانی مثل “لیلا حاتمی” و “هدیه تهرانی” بدون تجربه‌ی تئاتری خوب ظاهر می‌شوند.

وی در خصوص علاقه‌ی خود به “لیلا حاتمی” بعد از بیان این مطلب از سوی مجری گفت: “لیلا حاتمی” بازیگر محبوب من است و “داریوش مهرجویی” باعث ورود من به دنیای بازیگری شد،‌ کلاس‌های بازیگری توسط آموزش انسان‌های باتجربه خروجی دارد اما بعضی وقت‌ها این کلاس‌ها توسط افراد بدون تجربه اداره می‌شود اگر انسان خواهان رسیدن به جایگاهی باشد و با توجه به آن تلاش کند به طور حتم مثل من بدون پارتی و آشنا به هدف خود می‌رسد.

این بازیگر ادامه داد: بعضی وقت‌ها جوانانی بدون اطلاع از بازیگری از من می‌خواهند که آنان را وارد دنیای بازیگری کنم به صرف اینکه عکسشان جایی چاپ شود.

“توسلی” در خصوص گفته مجری مبنی بر وجود بحران بازیگری گفت: من در سینما امروز نه تنها در بازیگری بلکه در مسایل دیگر دچار بحران هستیم، یک فیلم حاصل یک کار گروهی است به همین خاطر در صورت شخصیت‌پردازی درست، انتخاب عوامل به جا و فیلمنامه‌خوب اثر خوب از آب در می‌آید.

بازیگر فیلم “ندارها” بعد از اعلام نظرسنجی مردم در انتخاب “شام‌آخر” و علاقه‌ی مردم به این نقش بیان کرد: این اثر به دلیل فروش بالا بیشتر توسط مردم دیده شد و هنوز برخی‌ها هنگام دیدن من بخاطر شباهتم با “کتایون ریاحی” می‌گویند “مادرتان همراهتان نیست”.

تجربه در این اثر و کل اتفاقات آن لذت‌بخش بود بخصوص آنکه همه با توجه به کار اولم من را راهنمایی و هدایت می‌کردند.

وی درباره‌ی برتری و اهمیت جایزه‌ی جشن خانه‌سینما و سیمرغ عنوان کرد: تشویق در هر صورت خوب است و جایزه از نظر من در کل چیز خوبی است و جایزه جشن خانه‌سینما را بخاطر کم سن و سال بودن و سیمرغ “دهلیز” را به خاطر فیلم و گروه خوب دوست داشتم.

این بازیگر اظهار داشت: چون تاکنون نقش کمدی نداشته‌ام و همواره مردم به چهره‌ی جدی، مغرور و سرد من اشاره می‌کنند علاقه‌مند به تجربه‌ی نقشی در زمینه کمدی هستم البته من مغرور نه اما در ارتباط برقرار کردن یک مقدار سخت هستم.

“توسلی” ادامه داد: کارگردانان به دلیل آنکه ریسک کمتری بکنند بعد از گرفتن بازی یک فرد در یک نقش به طور مدام از آن فرد استفاده می‌کنند و این موضوع دست بازیگر نیست.

این بازیگر درباره‌ی گفته مجری مبنی بر حضور ستارگان و تضمین فروش یک فیلم اظهار داشت: من هیچ وقت ستاره نبوده‌ام ستاره کسی است که به واسطه حضور او در فیلم، اثر فروش عجیب و غریبی داشته باشد البته این موضوع در چند سال گذشته با وجود “هدیه تهرانی” و “محمدرضا گلزار” رقم می‌خورد.

“توسلی” بعد از مطرح شدن این حرف توسط مجری در خصوص گفتن کلام آخر خاطر نشان کرد: بیشتر از “دهلیز” در مورد هر چه صحبت شد و من فکر می‌کردم با حضور در اینجا بیشتر در مورد “دهلیز” صحبت کنیم امیداورم مردم این فیلم را ببینند و “بهروز شعیبی” با هر فیلم خود یک پله بالاتر برود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید