هاشمی نماد امید ایرانی‌ها شده است

او تنها فردی است که می‌تواند این وضعیت ناگوار را تغییر دهد. این مرد یکی از سمبل‌های انقلاب اسلامی است و اقتصاد را سروسامان خواهد داد. اکثر ایرانی ها که از وضعیت ناگوار اقتصادی و نرخ تورم رو به افزایش خسته شده اند، خواستار سیاست هایی هستند که منجر به تقویت بازار کسب و کار، ملک و املاک و ارز می‌شود.

اردبیل نیوز:  روزنامه نیویورک تایمز نوشت: رفسنجانی ۷۸ ساله با ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری تلاش دارد بار دیگر به قدرت بازگردد. به گزارش سایت انتخاب، شهرت او به عنوان یک پرگماتیست اقتصادی و مدرن، به نظر می‌رسد مردم را به سوی او جذب کند. او تنها فردی است که می‌تواند این وضعیت ناگوار را تغییر دهد. این مرد یکی از سمبل‌های انقلاب اسلامی است و اقتصاد را سروسامان خواهد داد. اکثر ایرانی ها که از وضعیت ناگوار اقتصادی و نرخ تورم رو به افزایش خسته شده اند، خواستار سیاست هایی هستند که منجر به تقویت بازار کسب و کار، ملک و املاک و ارز می‌شود.

در حالیکه مردم، دیگر از سیاست بریده اند، بسیاری در تهران می‌گویند، رفسنجانی فردی است که سیاست هایش به عنوان رئیس جمهور ، پایه‌های طبقه ی متوسط جامعه مدرن در ایران را تشکیل داد. به نوشته نیویرک تایمز به نقل از تحلیلگران، هاشمی مرد عمل است. حسن سرهنگی ۳۵ ساله تاجری در منطقه جنوبی تهران گفت: او استاد اقتصاد است. او ضمن انتقاد از شرایط کسب و کار در کشور می‌گوید: در حال حاضر کسب و کارم به شدت در وضعیت نامطلوبی قرار دارد. هیچ کسی را نداریم که ویژگی‌های آیت الله هاشمی را داشته باشد، او می‌تواند دوباره ما را ثروتمند کند.
نیویورک تایمز می‌نویسد: اگر هاشمی تایید صلاحیت شود، تازه اول ماجراست چرا که در شرایط فعلی ایران، تکیه بر صندلی ریاست جمهوری مانند راه رفتن بر روی طناب است.

رفسنجانی نماد امید ایرانی ها شده است

در همین حال یک نویسنده سعودی نیز در مطلبی که در روزنامه انگلیسی زبان ” عرب نیوز” چاپ ریاض ” منتشر کرده به بهانه حضور اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری، به نقل خاطره ای از دیدار خود با جمعی دیگر از نخبگان عربستانی با هاشمی در تهران می‌پردازد. دکتر”علی البلوی” در مطلب خود می‌نویسد هاشمی با ورود خود به عرصه انتخابات تبدیل به نماد نجات کشور از فشارهای سیاسی و اقتصادی شده است.

وی می‌افزاید با حضور جمعی دیگر از نخبگان عربستانی از جمله دکتر ” عبد النفیسی” و دکتر ” مصطفی العانی” با هاشمی در تهران ملاقات کردم. وی در آن دیدار تاکید کرد که ایران حق دارد برنامه هسته ای صلح آمیز داشته باشد و غرب را به خاطر پیروی کردن از یک سیاست ریاکارانه در قبال ایران زیر باد انتقاد گرفت؛ به نحوی که ما متعجب و شگفت زده شدیم. رفسنجانی در فضای سیاسی ایران بیشتر در بین کارآفرینان و تکنوکرات ها محبوبیت دارد. من در آن جلسه با سخنان هاشمی احساس کردم که تلاش دارد بگوید برنامه سیاسی او متفاوت تر و آشتی جویانه تر(از سیاست دولت فعلی ایران) است. هر چند در آن جلسه مشترک هاشمی پیام صریحی نسبت به اعراب نداد اما تلاش کرد تا بیشتر بر جنبه‌های مشترک تاریخی بین و ایران و اعراب تاکید کند و گفت که کشورش به دنبال روابطی طبیعی و بهتر با همسایه‌های عرب است. هاشمی در آن دیدار تاکید کرد که اسراییل و غربی ها نمی خواهند آشتی و روابط خوب بین ایران و کشورهای عربی منطقه باشد.”

این نویسنده عرب در ادامه با اشاره به فضای سیاسی کنونی ایران و ارزیابی امکان موفقیت هاشمی در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری می‌نویسد تنها چهره ای که شاید بتواند در برابر هاشمی امکان رای آوری داشته باشد اسفندیار رحیم مشایی نامزد مورد حمایت دولت احمدی نژاد است که از نظر بسیاری از ناظران شانسی برای تایید صلاحیت او از سوی شورای نگهبان وجود ندارد. این نویسنده عرب در ادامه می‌نویسد حضور هاشمی در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری با وجود بحران‌های فزاینده داخلی و خارجی ایران، از او چهره یک ناجی را ترسیم کرده است که می‌تواند کشور را از بحران ها عبور دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید