هادی مستعان به نشان برنز دست یافت/ حدف ۵ نماینده ایران


به گزارش خبرنگار مهر، مرحله نخست از رقابتهای انتخابی المپیک روز گذشته با حضور ۲۳۱ تکواندوکار از ۵۹ کشور جهان به میزبانی انگلستان در منچستر آغاز شد که حاصل تلاش شش نماینده ایران تا پایان روز دوم تنها یک مدال برنز بود.


روز گذشته حسین تاجیک و سجاد مردانی و امروز علیرضا نصر ، فرزاد عبداللهی و میثم باقری از دور مسابقات حذف شدند تا ۵ نماینده از میان هشت نماینده ایران در همان دورهای ابتدایی با مسابقات وداع کنند. ولی هادی مستعان در وزن اول المپیکی (۵۸- کیلوگرم) با شکست رقبا به نیمه نهایی رسید، ولی در این مرحله مغلوب حریف کره ای شد و عنوان سوم را کسب کرد.


مستعان در دیدار نخست “احمد نبیل” از اندونزی را با نتیجه ۸ بر ۷ شکست داد، در بازی دوم به مصاف “دانیل ماریناک” از  استرالیا رفت و با نتیجه ۱۶ بر ۲ صاحب پیروزی شد و راهی دیدار یک هشتم نهایی شد. وی در این مرحله در راند طلایی  “دمنیک براکس” را شکست داد و به نیمه نهایی رسید. نماینده کشورمان برای رسیدن به دیدار پایانی به مصاف “کیم تائه هون” رفت و ۱۱ بر ۳ نتیجه را واگذار کرد و به عنوان سوم دست یافت تا ۲۸ امتیاز در راه کسب سهمیه المپیک کسب کند.


برنامه روز پایانی مسابقات


فردا(یک‌شنبه) در آخرین روز از این بازی‌ها تکواندوکاران وزن ۶۸- کیلوگرم مبارزات خود را پیگیری خواهند کرد. بهنام اسبقی نفر اول جهان در سال ۲۰۱۳ پس از یک دور استراحت باید با برنده کیم هون نایب قهرمان جهان از کره جنوبی و مارتین استامپر از انگلیس مسابقه دهد. در این گروه میشل‌ها روی قهرمان اروپا از انگلیس، لوییس اویدو از مکزیک نیز حضور دارند.


محمد باقری معتمد نایب قهرمان المپیک لندن نیز همانند اسبقی دور اول را با استراحت پشت سر می گذراند و در مرحله دوم با برنده کانادا و اردن مبارزه می‌کند. در این گروه تکواندو کاران اسپانیا، سنگال و مقدونیه نیز حضور دارند.


این رقابتها عصر یکشنبه در منچستر به پایان می رسد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید