نیاز تهران به ۴ هزار دستگاه اتوبوس/ راه اندازی مجدد اتوبوس های برقی در تهران


به گزارش خبرگزاری مهر، محسن سرخو عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل و رییس کمیته حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از شرکت واحد اتبوسرانی بازدید به عمل آورد.


سرخود در این بازدید با تاکید بر اینکه توسعه حمل و نقل عمومی از ضروریات زندگی در شهر تهران است گفت: در حال حاضر بررسی برنامه ۵ ساله شهرداری تهران در دستور کار شورای اسلامی شهر قرار دارد و یکی از مهمترین این بخش ها حمل و نقل و ترافیک است.


وی ادامه داد :  شواری شهر اهتمام جدی توسعه   حمل و نقل عمومی به ویژه  شبکه مترو و در وهله دوم شبکه اتوبوسورانی دارد که  جز اولویت های برنامه ۵ ساله هم تلقی می شود.


رییس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به از رده خارج کردن  اتوبوس های فرسوده تصریح کرد : در حال حاضر یکی از برنامه هایی که باید اجرایی شود خارج کردن اتوبوس های فرسوده با عمر بالای ۸ سال است. بر اساس گزارش های شرکت واحد از ۶۶۶۶ دستگاه اتوبوس در حدود ۲ هزار دستگاه فرسوده هستند که باید هر چه سریعتر از شبکه اتوبوسرانی خارج شوند. این در حالی است که افزایش حداقل ۵۰ درصدی ناوگان اتوبوسرانی در برنامه ۵ ساله یکی از مطالبات مردم و شورای اسلامی شهر تهران است بنا براین می توان گفت شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در گام اول نیاز به ۴ هزار دستگاه اتوبوس دارد تا بخش عمده ای از طرح جامع حمل و نقل محقق شود.


وی همچنین ابراز کرد: تکمیل خطوط اتوبوسرانی به گونه ای که شبکه های مویرگی را نیز پوشش دهد از دیگر برنامه هایی است که باید در دستور کار قرار گیرد تا از این طریق دسترسی شهروندان به تمامی نقاط شهر با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی میسر شود. 


عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین خاطر نشان ساخت : در راستای دستیابی به حمل و نقل پاک پیش بینی می شود خطوط اتوبوس های برقی در تهران مجددا راه اندازی شده که انتظار می رود در مناطق پر جمعیت و مراکز آلوده شهر به کار گرفته شود. این موضوع در حال بررسی در کمیته حمل و قنل شورای اسلامی شهر تهران است که به نظر می رسد با توجه به ظرفیت موجود قابل تحقق باشد. همچنین به کار گیری  فیلتر های کاهش دهنده ی آلاینده در خودروهای دیزلی یکی دیگر از برنامه هایی است که مد نظر ما قرار دارد.


سرخو در ادامه با اشاره به ایجاد شبکه حمل و نقل یکپارچه اظهار کرد: امروز شرکت واحد اتوبوسرانی جز شرکت هایی است که توانسته در زمینه خدمت رسانی به شهروندان،هوشمند سازی ،به کار گیری امکانات و تجهیزات ،عملکرد مناسبی داشته باشد اما باید توجه داشت آنچه که امروز بیش از هر امر دیگر مورد نیاز خواهد بود ایجاد شبکه حمل و نقل یکپارچه و کار آمد است که می تواند تقاضای سفر شهروندان را مدیریت کند. در چنین شبکه ای مترو ،اتوبوس ،مینی بوس و تاکسی نقش همپوشانی برای یکدیگر دارند و شهخروندان به راحتی می توانند به نقاط شهر سفر کنند.


وی در پایان با پرداختن به مطالبات شهروندان از دولت یاد آور شد که دولت در چند بخش باید اعتبارات ویژه را در اختیار نهاد شهرداری قرار دهد ؛احداث خطوط مترو ،توسعه شبکه اتوبوسرانی ،پرداخت یارانه بلیت مترو، اتوبوس و نیز نوسازی بافت های فرسوده که در همه این بخش ها دولت وظیفه دارد اعتبارات مورد نیاز و مصوب مجلس را در اختیار شهرداری قرار دهد.


وی افزود: با توجه به روند کنونی و این که بودجه سال اینده از هم اکنون دراختیار مجلس شورای اسلامی برای بررسی قرار گرفته اعتبار ویزه ای برای این بخش ها در نظر گرفته شود تا نهاد های خدمت رسان بتوانند پاسخگوی نیاز شهروندان باشند. 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید