نگرانی مسئول اماراتی از تأثیرگذاری رسانه‌های ایران


معاون مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی امارات از تأثیرگذاری رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران بر مخاطبان در کشورهای عربی و به ویژه ساکنان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس ابراز نگرانی کرد.
عبدالله سند السویدی در نشست جمعیت روزنامه نگاران مدعی شد “ایران میلیون​ها دلار برای رسانه‌هایش به هدف ترویج مواضع خود در منطقه هزینه می‌کند”. وی همچنین با اشاره به “شبکه خبری العالم” اظهار داشت که این رسانه‌ها “درحال پیش بردن طرح منطقه‌ای ایران و قانع کردن افکار عمومی درباره این مسأله هستند که ایران خطری برای امنیت منطقه به شمار نمی‌آید.”
السویدی در این نشست که تحت عنوان “رسانه‌های خارجی، چالش‌ها و راهکارها” برگزار شد، با اشاره به دیدگاه غرب درباره کشورهای عربی منطقه تأکید کرد: با وجود توسعه و پیشرفتهای عظیم در سطح زندگی کشورهای عضو شورای همکاری، هنوز تصویر تحریف شده‌ای از این کشورها در رسانه‌های غربی وجود دارد و این ادعاها در خصوص مسائلی مانند دموکراسی، اصلاح سیاسی، و قبیله‌ای، وضعیت زنان و حقوق بشر، آزادی رسانه و تروریسم مطرح می‌شود.
با وجود گزارش​های مستند و اعتراض​های رسمی بین المللی در خصوص برده داری در قطر و بدرفتاری با کارگران خارجی در عربستان، این مسئول اماراتی گفت: یکی از نمونه های آن مسأله برگزاری جام جهانی در قطر و موضع‌گیری برخی کشورهای غربی ضد این کشور می باشد.
وی همه این مسائل را درنتیجه ضعف رسانه‌ها در کشورهای عضو شورای همکاری دانست.
السویدی با این حال شبکه‌های “ام بی سی” عربستان و “الجزیره” قطر را در بین رسانه‌های عربی منطقه استثنا دانست.

/۲۹۲۱۲


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید