” نگار جواهریان” تولد ۳۰ سالگی اش را جشن گرفت +تصاویر

” نگار جواهریان” بازیگر ۳۰ ساله ی سینما اولین بار با هم بازی اش، “اشکان خطیبی” در سریال “این راهش نیست” در جامعه هنری شناخته شد..

” نگار جواهریان” بازیگر مهربان و دوست داشتنی سینمای ایران است که امروز سی‌امین سالروز تولد خود را پشت سر می‌گذارد، این بازیگر متولد ۲۲ دی ماه سال ۱۳۶۱ است او اولین بار در سریال ” این راهش نیست” دیده شد قصه سریال را ” حمید نعمت اله” و ” هادی مقدم دوست” به نگارش درآورده‌اند که ” اشکان خطیبی بازیگر دیگر سریال بود، ولی نه خود سریال و نه نقش نگار جواهریان  در یادها نماند.

 

اندکی بعد نگار جواهریان نقش کوتاهی در ” من ترانه پانزده سال دارم” بازی کرد، همان دختری بود که ماجرایی شبیه ترانه برایش پیش آمده بود و بچه اش را به بهزیستی سپرده بود، آن طور که رسول صدر عاملی همان زمان گفت: از بین بازیگرانی انتخاب شده بود که برای بازی در نقش ” ترانه پرنیان” تست داده بود.نقشی که آخر سر به ترانه علیدوستی رسید.

نقشش در ” قدمگاه ” تقریباً بدون دیالوگ بود و بیشتر بازی نگار جواهریان روی نگاه متمرکز بود و از همین جا انگار  پرسونای بازیگری ” نگار جواهریان” دختر آرام ، معصوم و مهربان شکل گرفت.

جواهریان در سال ۱۳۸۲ در فیلم سینمایی ” قدمگاه” به کارگردانی ” محمد مهدی عسگرپور ” به ایفای نقش پرداخت، پس از آن در فیلم هایی چون ” خوابگاه دختران” به کارگردانی ” محمد حسین لطیفی” ، ” پا برهنه در بهشت” به کارگردانی بهرام توکلی، ” نسل جادویی” به کارگردانی  ایرج کریمی ، جعبه موسیقی” به کارگردانی ” فرزاد موتمن” سال ۸۶ ” صد سال به این سال ها ” به کارگردانی ” سامان مقدم” ” تنها دوباره زندگی می کنیم بهزاد بهزادی” در سال ۱۳۸۷، ” کتاب قانون” به کارگرانی مازیار میری (سال ۸۷)، ” شبانه روز” به کارگردانی امسد نبکدار و “گیسوان ” علی محمدی “در  سال ۸۷ ،” طاوس” به کارگردانی همایون اسعدیان ، “هیچ” به کارگردانی کاهانی در سال ۸۸، ” به حبه قند” به کارگردانی ” رضا کریمی” در سال ۸۹ ، ” اینجا بدون من” به کارگردانی بهرام توکلی و در سال گذشته نیز با فیلم سینمایی ” بی خود و بی جهت” به کارگردانی عبدالرضا کاهانی” به ایفای نقش پرداخت.

 

بازی دیدنی جواهریان در سریال تلویزیونی ” زیر تیغ” به کارگردانی “محمد رضا هنرمند” در سال ۸۵ او را به مخاطب معرفی کرد،جواهریان در سال ۱۳۸۸ برای بازی در فیلم سینمایی ” طلا ومس” به کارگردانی همایون اسعدیان توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را از بیست هشتمین جشنواره فیلم فجر دریافت کند. او هنگام دریافت سیمرغ آن را به پدر و مادرش اهدا کرد و از زحمات بی دریغ آن ها برای رسیدن او به این جایگاه قدردانی و تشکر کرد.

گزارش از :مهدیه مستعد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید