نوسازی و بهسازی فضای آموزشی بر فرآیند یادگیری کارآموزان تاثیر بسزایی دارد


به گزارش خبرنگار مهر، داود ناصری امید ظهر چهارشنبه در بازدید از پروژه دو منظوره مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان پیرانشهر اظهار داشت: احیا بازسازی و نوسازی فضای آموزشی کمک شایانی بر فرآیند یادگیری و مهارت آموزی کارآموزان دارد به طوری ‌که نتایج چگونگی محیط در میزان یادگیری آموزش‌های مهارتی بیش از بیش بارز است.


وی ادامه داد: اهمیت دادن به فضاهای آموزشی و رعایت اصول و استانداردهای مربوط به آن در طراحی مراکز آموزشی نقش تعیین کننده ای بر یادگیری ، خلاقیت و استعداد کارآموزان دارد.


ناصری امید با اشاره به کمبود فضای آموزشی در برخی مراکز ، کمبود فضای آموزشی را یکی از مسائل موجود بر سر راه توسعه نظام مهارتی دانست و عنوان کرد: در هر نظام آموزشی، عوامل بسیاری با یکدیگر عمل می‌کنند تا فرایند یادگیری و پیشرفت تحصیلی خروجی اثر بخشی داشته باشد.


مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی نیز در ادامه این بازدید گفت: پروژه مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه ای شهرستان پیرانشهر از مصوبات دورسوم سفر هیئت دولت به استان است که با مساحت ۳۲۹۲ متر مربع فضای آموزشی و اداری، و ۱۲ کارگاه تخصصی در حال احداث است.


جمشید اسعدی با اشاره به محدودیتهای اعتباری لازم در سال جاری افزود: با توجه کمبود اعتبارات لازم برای اجرای کامل پروژه ، پروژه مرکز تخصصی دو منظوره آموزش فنی و حرفه ای پیرانشهر به منظور تسریع در احداث و بهره برداری به دو فاز تقسیم گردید و امید است فاز اول آن تا پایان امسال به بهره برداری برسد.


مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار امیدواری کرد با مساعدت، همکاری و تعامل مسئولین سازمانی و استانی پروژه های در دست احداث مراکز آموزشی و ساختمان مرکز سنجش مهارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی بزودی به بهره برداری برسد.


نقش توسعه منابع انسانی در بهره وری نیروی انسانی حائز اهمیت است


مدیرکل امور اداری و منابع انسانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز ظهر چهارشنبه در نشستی با کارکنان مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه ای شهرستان پیرانشهر گفت: عمده ترین منبع استراتژیک هر سازمان منابع انسانی آن سازمان است و توسعه منابع انسانی نقش بسزایی در بهره وری نیروی انسانی آن سازمان و جامعه دارد.


علی  ادامه داد: توسعه و ارتقای سطح علمی انسانی در شرایط فعلی که با تغییرات و فناوری‌های جدید روبرو هستیم به عنوان یکی از عوامل کارایی هر سازمان به حساب می‌آید.


وی افزود: رشد دانش و مهارت کارکنان و ایجاد تغییر و تحول در انجام وظایف از جمله اموری است که سازمان را از دو بعد اقتصادی و اجتماعی یاری می‌رساند.


فروزش با اشاره به عوامل کارایی و اثربخشی در توسعه و ارتقای سطح علمی هر سازمان گفت: ساز و کاری که می‌توان به وسیله آن به منابع انسانی اهمیت داد و از آن به عنوان یک سرمایه بی‌پایان و پایدار در جهت بهره‌وری و پویایی سازمان بهره گرفت آموزش به منظور توسعه نیروی انسانی است.


مدیرکل امور اداری و منابع انسانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشوردراین نشست ضمن بررسی مسائل و مشکلات کارکنان و تأکید بر حل آنها اظهار داشت: اهتمام در رسیدگی به امور رفاهی کارکنان از جمله مواردی است مسئولین ارشد سازمان بر آن تاکید دارند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید