نوربالای پرسپولیس به هت‌تریک قهرمانی

پرسپولیس 1 - 0 استقلال

0
190

تیم فوتبال پرسپولیس تهران فاتح دربی پایتخت شد.

دیدار برگشت تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال از هفته بیست و سوم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) از ساعت ۱۶ امروز شنبه، دهم فروردین ماه ۱۳۹۸ در ورزشگاه آزادی پس از یک دقیقه سکوت آغاز شد. پرسپولیس در این رقابت توانست با تنها گل احمد نورالهی حریف خود را شکست بدهد تا قرمزها فاتح دربی ۶ امتیازی شوند و به رقم زدن هت تریک قهرمانی امیدوارتر.

پرسپولیس در این مسابقه با لباس‌های قرمز، استقلال تهران با لباس‌های آبی و تیم داوری با لباس‌های سفید رنگ در زمین حاضر شدند. قرمزپوشان آغازگر نیمه اول بازی بودند. در دقیقه ۳ علی کریمی روی علیپور خطا کرد و داور اعلام ضربه کاشته برای سرخپوشان نمود. ارسال رفیعی از سمت چپ در یک رفت و برگشت به سود آبی پوشان اعلام آفساید ضربه شد. در دقیقه ۵ ارسال پاتوسی با ضربه سر منشا همراه شد که توپ در اختیار بیرانوند قرار گرفت. در دقیقه ۷ آبی‌پوشان از سمت چپ حرکتی را آغاز کردند که در ادامه، بازی به جریان افتاد. در دقیقه ۸ شوت علی کریمی با اختلاف از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت. در دقیقه ۹ درپی برخورد رفیعی با بازیکن استقلال، داور اعلام ضربه کاشته برای آبی پوشان کرد. ارسال پاتوسی با مشت بیرانوند دور شد. در دقیقه ۱۱ شوت ایسما، بازیکن خارجی استقلال با اختلاف از روی دروازه سرخپوشان گذشت. در دقیقه ۱۳ سرخپوشان توسط نورالهی آهنگ دروازه آبی پوشان کردند که در ادامه، توپ دفع شد. در دقیقه ۱۶ زکی پور توسط سروش مهار شد که داور یک ضربه کاشته از سمت چپ برای آبی پوشان اعلام کرد. سانتر پاتوس در یک رفت و برگشت با ضربه پژمان منتظری همراه شد که توپ در اختیار بیرانوند قرار گرفت.

در دقیقه ۱۷ آبی پوشان از جناح چپ صاحب کرنر شدند. ارسال پاتوسی با مشت بیرانوند به کرنر از جناح دیگر تبدیل شد. سانتر پاتوسی با ضربه سر باقری به ضربه دروازه مبدل گردید. در دقیقه ۲۰ داور اعلام ضربه کاشته از سمت راست برای سرخپوشان نمود. ارسال توپ با ضربه سر مدافع حریف به کرنر تبدیل شد. ارسال کرنر با ضربه زیبای سر احمد نورالهی به گل برتری پرسپولیس تبدیل شد.در دقیقه ۲۳ شوت پاتوسی در دستان بیرانوند جای گرفت.در دقیقه ۲۴ منشا با دست به صورت خلیل زاده کوبید.یاد و خاطر هادی نوروزی و منصور پورحیدری توسط هواداران، گرامی داشته شد.در دقیقه ۲۷ حمله پرسپولیس بار دیگر دروازه استقلال را تهدید کرد.در دقیقه ۳۰ فرشید باقری روی سید جلال در میانه زمین خطا کرد و داور اعلام ضربه کاشته نمود. در دقیقه ۳۱ نادری پس از عبور از چند بازیکن آبی پوش در هجده قدم استقلال متوقف شد اما داور اعلام ادامه بازی داد.در دقیقه ۳۲ سروش رفیعی با ارسالی زیبا از سمت چپ، پاس خوبی را ساخته و پرداخته کرد که توپ به نورالهی نرسید و این موقعیت از دست رفت.در دقیقه ۳۶ مهدی ترابی پس از یک حرکت زیبا و لایی با باقری، متوقف شد و داور از دادن کارت زرد به بازیکن آبی پوش خودداری کرد.

در ادامه، شوت نورالهی به شدت رحمتی را به دردسر انداخت.در دقیقه ۳۷ ارسال پاتوسی از نقطه کرنر سمت چپ، راهی به جایی نبرد.در دقیقه ۳۸ شوت محکم منشا به اختلاف از روی دروازه قرمزپوشان گذشت.در دقیقه ۳۹ سروش رفیعی متوقف شد و داور اعلام ضربه کاشته کرد. ارسال توپ در ادامه، با خطایی دیگر از سوی آبی پوشان همراه شد. ارسال دیگر سرخپوشان با مشت رحمتی دور شد.در دقیقه ۴۳ داور پس از هیاهوی نیمکت آبی پوشان، یک ضربه پنالتی برای استقلال اعلام کرد. داور همچنین یک کارت زرد به زکی پور و خلیل زاده نشان داد. فرشید اسماعیلی پشت توپ ایستاد و ضربه اش از روی دروازه گذشت.داور برای نیمه اول، یک دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت.اشکان خورشیدی پس از هدر رفتن پنالتی استقلال، یک کارت به بیرانوند نشان داد.این دیدار در پایان نیمه نخست با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس خاتمه یافت.

آبی پوشان آغازگر نیمه دوم بازی بودند.در دقیقه ۴۷ استقلال از سمت راست به کرنر رسید. ارسال پاتوسی از همه گذشت.در دقیقه ۴۸ منشا بار دیگر روی سیدجلال خطا کرد.در دقیقه ۴۹ پرسپولیس از سمت چپ صاحب کرنر شد. ارسال ترابی از همه گذشت و به بیرون رفت.در دقیقه ۵۲ ماریو نتوانست از موقعیت بدست آمده استفاده کند و توپ بی‌دقتی را برای علیپور ارسال کرد که در ادامه، بازی به جریان افتاد.در دقیقه ۵۶ ارسال پاتوسی دفع شد اما داور یک ضربه کاشته برای آبی پوشان اعلام کرد و یک کارت زرد به سیدجلال حسینی داد. ضربه پاتوسی به دیوار دفاعی برخورد کرد و کرنر شد که نتیجه ای نداشت.

در دقیقه ۵۹ علی کریمی روی سروش رفیعی خطا کرد و از داور کارت زرد گرفت.در دقیقه ۶۵ فرشید اسماعیلی از زمین خارج و به جای او کریمی برای استقلال به زمین آمد. این بازیکن تاثیرگذار بود و یک کرنر از راست برای آبی پوشان گرفت.استقلال بار دیگر از سمت راست کرنر گرفت. ارسال پاتوسی با خطای آبی پوشان همراه شد.در دقیقه ۶۸ شوت علیپور در دستان رحمتی جای گرفت.شجاعیان به جای باقری برای استقلال وارد زمین شد.در دقیقه ۷۱ باز هم کرنر برای استقلال از سمت راست و ارسال پاتوسی که با مشت بیرانوند دور شد.در دقیقه ۷۷ سیامک نعمتی به جای بودیمیر برای پرسپولیس به زمین آمد.تبریزی هم به جای منشا برای استقلال وارد زمین شد.در دقیقه ۸۰ سروش رفیعی در میانه زمین با مصدومیت مواجه شد.در دقیقه ۸۲ حرکت خوب علیپور از سمت چپ با شوت او همراه شد که ضربه این بازیکن به تور کنار دروازه رحمتی برخورد کرد.

در دقیقه ۸۴ ارسال آبی پوشان از نقطه کرنر سمت چپ، بازی را به جریان انداخت.در دقیقه ۸۶ بشار رسن به جای مهدی ترابی برای پرسپولیس وارد زمین شد.در دقیقه ۸۹ استقلال از جناح راست به کرنر رسید. سانتر پاتوسی به ضد حمله برای پرسپولیس تبدیل شد که نعمتی نتوانست از موقعیت خوبی که بدست آورده بود استفاده کند.داور برای نیمه دوم، چهار دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت.در دقیقه ۹۲ سروش رفیعی جای خودش را به محسن ربیع خواه برای پرسپولیس داد.در دقیقه ۹۳ ارسال آبی پوشان از سمت چپ با ضربه سر تبریزی همراه شد که توپ روی دروازه بیرانوند فرود آمد.این دیدار در پایان با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس خاتمه یافت.

 

داور: اشکان خورشیدی

کمک‌ها: رضا سخندان – علی میرزابیگی

کمک داوران اضافی: محمدرضا اکبریان – محمدحسین زاهدی فرد

کمک داوران ویدئویی: علیرضا فغانی – محمدرضا منصوری

داور چهارم: آرمان اسعدی

ناظر داوری: فریدون اصفهانیان.

 

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی، سروش رفیعی، مهدی ترابی، ماریو بودیمیر و علی علیپور.

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ترکیب استقلال:

سیدمهدی رحمتی، آرمین سهرابیان، روزبه چشمی، پژمان منتظری، میلاد زکی‌پور، علی کریمی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، آیاندا پاتوسی، ایسما و گادوین منشا.

سرمربی: وینفرد شفر

انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

سه × 5 =