نوجوانان ایرانی ۱۱ مدال رنگارنگ کسب کردند


به گزارش خبرنگار مهر، رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا روز سه‌شنبه و با حضور ۴۸۲ کاراته کا از ۲۹ کشور به میزبانی امارات در شهر دبی آغاز شد که در روز نخست نوجوانان ایران در دو بخش کاتا و کومیته به روی تاتامی رفتند که حاصل تلاش آنها کسب ۳ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۴ مدال برنز در این مسابقات بود.


آویشن باقری اولین طلایی تیم نوجوانان کشورمان بود. وی  پس از استراحت در دور نخست، نمایندگان چین تایپه و قرقیزستان را با نتایج ۶ بر یک و یک بر صفر شکست داد و راهی دیدار پایانی شد. باقری برای کسب مدال طلا به مصاف از ژاپن رفت. در ۱۰ ثانیه ابتدایی این مبارزه نماینده ژاپن به یک امتیاز دست یافت اما دختر کومیته‌کای ایرانی در ادامه با حملات متعدد و حساب شده خود ۶ امتیاز کسب کرد تا این مبارزه را به سود خود پایان داده و نخستین مدال طلای تیم ملی کاراته ایران را به نام خود ثبت کند.


آویشن باقری – مدال طلا


صابر پوریان هم موفق به کسب دومین مدال طلای کشورمان شد. وی در وزن ۶۳- کیلوگرم حریفانی از عراق، کویت و ماکائو را شکست داد تا در دیدار پایانی کومیته‌کایی از ازبکستان را پیش رو داشته باشد. او در مبارزه‌ای نزدیک و زیبا موفق شد با نتیجه یک بر صفر برابر کاراته‌کای ازبکستانی برنده شده و دومین مدال طلای تیم ایران را از آن خود کرد.


تیم کاتای جوانان ایران هم با ترکیب معین برکم، عباس حیاتی‌فر و اسماعیل نخعی موفق به کسب سومین مدال طلای کشورمان شد. این تیم پس از استراحت در دور نخست، مقابل نماینده ماکائو با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد تا برابر تیم کاتای کویت قرار بگیرد. تیم ایران پس از برتری مقابل تیم کاتای کویت به مدال طلا رسید.


در کاتای انفرادی دختران، فاطمه صادقی که با شکست دادن حریفانی از قرقیزستان و چین تایپه با نتایج مشابه ۵ بر صفر جواز حضور در دیدار پایانی را کسب کرده بود، به مدال نقره دست یافت. وی در در دیدار پایانی و برای کسب مدال طلا نمایش زیبایی داشت اما مطابق انتظار، داوران رای به پیروزی کاتاروی ژاپنی دادند تا تیم کشورمان به مدال نقره دست یابد.


در وزن ۵۴- کیلوگرم کومیته دختران و در رده سنی نوجوانان ملیکا احدی ابتدا نماینده سریلانکا را ۶ بر صفر شکست داد و سپس کومیته‌کایی از چین تایپه را ۳ بر صفر از پیش رو برداشت. وی در مرحله نیمه نهایی نیز نوجوان هنگ کنگی را در حالی که ۲ بر صفر عقب بود با نتیجه ۹ بر ۲ شکست داد تا برای کسب مدال طلا با حریفی از ژاپن روبرو شود. او در این مبارزه ۲ بر صفر از حریف ژاپنی باخت و صاحب مدال نقره شد.


صابر پوریان – مدال طلا


صالح اباذری در ۷۰+ کیلوگرم حریفانی از اندونزی و ژاپن را با نتایج مشابه ۵ بر صفر شکست داد تا در فینال با حریفی از عربستان روبرو شود. او در فینال در حالی که یک بر صفر از حریف عربستانی خود پیش بود در ادامه ۳ بر یک مغلوب این کاراته‌کا شد و به مدال نقره این وزن رسید.


الیاس محمد زاده هم در وزن ۷۰- کیلوگرم با اقتدار حریفانی از کره‌جنوبی و قزاقستان را با نتایج ۴ بر صفر و ۳ بر یک مغلوب تکنیک خود کرد تا فینالیست شود. او در فینال مقابل نماینده ژاپن ۶ بر صفر شکست را پذیرفت و به مدال نقره رسید.


در وزن ۴۷- کیلوگرم، مژده قاسمی پس از استراحت در دور نخست، دور دوم به مصاف نماینده سریلانکا رفت و ۸ بر صفر به برتری رسید. قاسمی در مبارزه دوم ۵ بر ۳ نتیجه را به نماینده ژاپن واگذارکرد و به مدال برنز این وزن رسید.


در کاتای رده سنی نوجوانان، علی زند ابتدا محمد غلام از کویت را ۵ بر صفر شکست داد و سپس نماینده سریلانکا را با همین نتیجه از پیش رو برداشت. وی در مرحله نیمه نهایی برابر حریف ژاپنی با ۵ پرچم شکست خورد تا به دیدار رده بندی برسد. کاتاروی نوجوان ایران در دیدار رده بندی حریفی از فلسطین را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.


در کاتای انفرادی جوانان، امیر بهادر تدین ابتدا نماینده هنگ کنگ را با نتیجه ۴ بر یک از پیش رو برداشت. تدین در دومین مبارزه نماینده کره‌شمالی را ۵ بر صفر شکست داد و در نیمه نهایی با ۵ پرچم مغلوب حریف ژاپنی شد. او در گروه بازنده برابر کاتارویی از امارات با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری رسید و دومین مدال برنز را از آن خود کرد.


در کاتای انفرادی جوانان دختر آیسان شاهی‌پور پس از استراحت در دور نخست، در نخستین مبارزه برابر نماینده ژاپن با ۵ پرچم مغلوب شد تا درگروه بازنده‌ها به مبارزاتش ادامه دهد. شاهی‌پور در این گروه به دیدار نماینده سریلانکا رفت و موفق شد با ۵ پرچم به پیروزی دست یابد و صاحب مدال برنز این دوره از پیکارها شود.


در وزن ۵۲- کیلوگرم، رضا عنایتی دربرابر نماینده عربستان در حالیکه ۴ امتیاز از دست داده بود، موفق شد ۳ امتیاز کسب کند اما حملات پردامنه‌اش نتیجه‌ای در بر نداشت تا با حساب ۴ بر ۳ مغلوب این کاراته ‌کا شده و در ادامه حریف عربستانی هم در نیمه نهایی نتیجه را به نماینده قرقیزستان واگذار کرد تا دست عنایتی از مدال خالی بماند. در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم ارشیا دلاور پس از استراحت در دور نخست، دور دوم مغلوب نماینده اندونزی شد. نماینده اندونزی هم دور بعد باخت و حذف شد. تا دلاور هم از رسیدن به مدال بازماند.


این دوره از مسابقات تا روز جمعه در دبی ادامه خواهد داشت.


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید