نهمین اعدام در چهارمین روز از هفته!

به دنبال اعدام شش سوداگر مرگ در سه روز گذشته ، سحرگاه امروز نیز سه نفر دیگر از عوامل اصلی تهیه و توزیع موادمخدر ، در اردبیل به دار مجازات آویخته شدند.

به گزارش پرتال خبری تحلیلی اردبیل نیوز، براساس محتویات پرونده رسیدگی شده درشعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اردبیل ، دو نفرازاهالی وساکنین تهران و متولدین ۱۳۳۵و۱۳۳۲که به جرم مشارکت درخرید و حمل هروئین به میزان نهصد وچهل و سه گرم و چهل وپنج سانتی گرم دراردبیل دستگیر و پس ازطی مراحل قانونی رسیدگی ، به اعدام محکوم شده بودند، سحرگاه امروز در زندان مرکزی اردبیل به دار مجازات آویخته شدند.

خودرو جاسازی شده و حامل موادمخدر متعلق به یکی ازمحکومین فوق نیز به نفع دولت ضبط شده است.همچنین به دلیل اعتیاد وی ، مجازات شلاق وجزای نقدی ، قبل از اعدام اجراگردید.

برابر پرونده دیگری ازشعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اردبیل ، فردی متولد ۱۳۶۵و اهل و ساکن ارومیه ، به جرم حمل و نگهداری هروئین به میزان نهصد ونود و هفت گرم در اردبیل دستگیر و پس از رسیدگی و طی مراحل قانونی پرونده ، به اعدام محکوم شده بودکه همزمان حکم قطعی اعدام درخصوص نامبرده نیز سحرگاه امروز اجرا گردید.

خودرو حامل موادمخدر متعلق به وی نیز به نفع دولت ضبط شده است.

گفتنی است احکام صادره درخصوص نامبردگان از سوی دادگاه انقلاب اسلامی اردبیل ، مورد بررسی و موافقت دادستان کل کشور قرارگرفته و پس ازمخالفت کمیسیون عفو با درخواست عفو نامبردگان دردو مرحله،رئیس قوه قضائیه اجرای احکام را بلامانع اعلام داشته بود.

آمار اعدام سوداگران مرگ در استان اردبیل از دو سال پیش تاکنون ،به ۱۸مورد رسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید