نمایش ویدئو های ایرانی در جشنواره صلح پاکستان

علاوه بر برخی ویدئو های ایرانی، ویدئو هایی نیز از پاکستان، عراق، ترکیه، سوریه، افغانستان و برخی دیگر کشورهای آسیایی با هدف گسترش روابط دوستانه ملت ها و معرفی صنعت و ظرفیت سینمایی کشورهای آسیایی، در شهر اسلام آباد برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا،شهاب الدین دارایی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان در ملاقات جمعی از مسئولان پاکستانی برگزاری این جشنواره، گفت: این تلاش فرهنگی ارزشمند در مسیر صلح را ارج می نهیم و برگزاری چنین جشنواره بین المللی برای تبادل و شناساندن ظرفیت سینمایی بین کشورهای آسیایی قابل تقدیر است. رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان آماده همکاری برای برگزاری این جشنواره بین المللی است.

امجد بتی مدیر اجرایی جشنواره یاد شده با تشکر از رایزن فرهنگی، گزارشی از روند برگزاری جشنواره ونیز کشورهای شرکت کننده وهدف از برگزاری آن را به تفصیل ارائه کرد و از رایزن فرهنگی کشورمان دعوت کرد که در مراسم افتتاحیه جشنواره حضور داشته باشند.

این مسئول پاکستانی همچنین از مهدی هنردوست سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان نیز برای حضور به عنوان مهمان ویژه این مراسم دعوت کرد.

جشنواره ویدئو های آسیایی با عنوان جشنواره صلح، با حضور خانم مریم اورنگزیب وزیر اطلاع و رسانی و میراث فرهنگی دولت پاکستان و با مساعدت وحمایت این وزارتخانه در محل موسسه هنرهای ملی پاکستان روز ۲۷ شهریور ماه جاری افتتاح خواهد شد و در این جشنواره سه روزه، ویدئو های برتر از کشورهای آسیایی از جمله جمهوری اسلامی ایران به نمایش درخواهد آمد.

دارایی در این ملاقات همچنین اعلام کرد که رایزنی فرهنگی ایران در نظر دارد در آذر ماه سال جاری جشنواره هفته ویدئو ایران را در اسلام آباد برگزار کند.

[ad_2]

banifilm.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید