نمایش ضعیف اردبیل در بین دیگر استانها کشور از نظر صادرات

براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران، اردبیل با ۱۱۴ میلیون دلار صادرات در بین ۵ استان کشور با کمترین میزان صادرات قرار گرفت!

براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران، اردبیل با ۱۱۴ میلیون دلار صادرات در بین ۵ استان کشور با کمترین میزان صادرات قرار گرفت!

به گزارش اردبیل نیوز، آمار حکایت از آن دارد که استان‌های اردبیل با ۱۱۴ میلیون دلار صادرات، کردستان با ۱۱۶.۴ میلیون دلار صاردات، چهارمحال و بختیاری با ۱۴۵.۲ میلیون دلار صاردات، گلستان با ۱۵۲.۶ میلیون دلار صاردات و سمنان با ۱۶۷.۳ میلیون دلار صاردات ۵ استان کشور با کمترین میزان صادرات در سال ۱۳۹۱ بودند.

این در حالی است که سهم تنها سه استان تهران، بوشهر و خوزستان از کل صادرات غیرنفتی کشور در سال قبل به بیش از ۵۵ درصد رسید. از این رو تهران با ۷.۵۴۷ میلیون دلار، بوشهر با ۶.۹۶۹ میلیون دلار و خوزستان با ۳.۵۵۸ میلیون دلار صادرات در سال قبل رده‌های اول تا سوم صادراتی‌ترین استان‌های کشور را داشته اند.

ارزش صادرات استان‌های اصفهان، خراسان، کرمان، آذربایجان شرقی، فارس، مرکزی و آذربایجان غربی هم در سال ۱۳۹۱ به ترتیب به ۳.۰۱۶، ۲.۴۹۱، ۱.۱۳۵، ۱.۱۳۰، ۱.۰۵۰، ۹۳۵ و ۶۶۵ میلیون دلار رسید.

در بین استان‌های کشور بیشترین رشد صادرات در سال قبل مربوط به فارس با ۱۳۶.۱۴، ایلام با ۷۵.۲۵ و مرکزی با ۶۲.۲۶ درصد بود. بیشترین کاهش صادرات نیز متعلق به استان‌های هرمزگان با ۴۶.۷۴، خوزستان با ۳۲.۴۸ و بوشهر با ۳۰.۹۶ درصد بود.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید