نمایشگاه کتاب مکزیک با اقدامات امنیتی ویژه آغاز شد


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هرالد تریبیون، اقدامات شدید امنیتی که متفاوت با دیگر سال های افتتاحیه این نمایشگاه بود، به دلیل حضور نماینده سرشناس رژیم صهیونیستی به عنوان میهمان ویژه نمایشگاه گوادآلاخارا پیش بینی شده بود.


با وجود حضور شیمون پرز رییس جمهور اسراییل نیروهای امنیتی ویژه گرداگرد نمایشگاه را احاطه کرده بودند و هتل‌های اطراف را نیز به محاصره خود درآورده بودند. برخی از خیابان‌ها نیز به روی جمعیت عادی بسته شد.


بیرون از فضای نمایشگاه که امسال بیست و هفتمین دور خود را تجربه می‌کند، سربازان گارد به وظیفه خود عمل می کنند و فضایی در اطراف آن مشاهده می‌شود که تاکنون هرگز دیده نشده بود.


با همه اینها نمایشگاه کتاب گوآدالاخارا به عنوان بزرگترین نمایشگاه اسپانیایی زبان جهان کار خود را آغاز کرده تا بار دیگر میزبان دوستداران کتاب‌های اسپانیایی زبان و آثار مکتوب دیگر نقاط جهان باشد.


در مراسم افتتاحیه نمایشگاه، ایو بونوفوی شاعر فرانسوی جایزه ادبیات نمایشگاه را دریافت کرد و ماریو بارگاس یوسا که به تازگی وارد این شهر شده نیز در همان بعدازظهر به معرفی رمان «قهرمان محافظه کار» خود پرداخت.


شیمون پرز رئیس جمهور رژیم اشغالگر قدس نیز به عنوان میهمان ویژه و به بهانه جایزه صلح نوبلی که وی سال گذشته برای آنچه که تلاش برای ایجاد صلح در جهان عنوان شده ؛ کسب کرده بود در غرفه رژیم صهیونیستی حضور یافته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید