نمایشگاه نینوا در اردبیل گشایش یافت

همزمان با ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع) و یاران باوفایش در اردبیل نمایشگاه فرهنگی، مذهبی نینوا گشایش یافت.

در مراسمی که عصر امروز و در محل برپایی نمایشگاه نینوا در مجتمع فرهنگی ولایت شهرک کارشناسان اردبیل گشایش یافت آثار ارزشمندی از تعزیه و عزاداری سیدالشهدا (ع) در معرض دید گذاشته شده است.

بخش نخست این نمایشگاه شامل مجموعه بصیرت عاشورایی و با غرفه‌های مختلفی نظیر بچه‌های آسمانی، دشمن‌شناسی، با امام حسین (ع) تا کجا؟ و مشاوره خانواده است.

بخش ثانوی نمایشگاه نیز شامل عرضه محصولات فرهنگی، کتاب و سی.دی با تخفیف ۱۰ تا ۳۰ درصد است.

نمایشگاه فرهنگی، مذهبی نینوا که با همکاری استانداری اردبیل، ادارات کل اوقاف و امور خیریه، تبلیغات اسلامی و سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری اردبیل دایر شده همه روزه تا پنج آذر از ساعت ۹ صبح تا هشت شب در مجتمع فرهنگی ولایت واقع در شهرک کارشناسان، نبش میدان شفا آماده بازدید علاقه‌مندان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این مراسم رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری اردبیل در سخنانی گفت: فرهنگ فاخر و ارزشمند حسینی مملو از زیبایی‌های معنوی و بصیرتی است که می‌تواند نسل آینده ما را بهتر و بیشتر با فرهنگ غنی عاشورایی آشنا کند.

حجت‌الاسلام میرابراهیم میر عباس‌زاده افزود: جامعه ما امروز به اعتلا و ارتقای فرهنگ معنوی حسینی و مکتب سیدالشهدا (ع) نیازمند است چرا که غنای این مکتب می‌طلبد که بر اساس ظرفیت عظیمی که در سایه آن شکل گرفته تربیت نسل آینده و تعالی آنها اتفاق بیفتد.

وی هدف از برگزاری چنین نمایشگاه ارزشمند را در تقارن ایام ماه محرم و سوگواری سیدالشهدا (ع) آشنایی بیشتر جوانان، نوجوانان و خانواده‌ها با اصالت فرهنگ عاشورایی و بصیرت شکل گرفته در این زمینه اعلام کرد و اظهار داشت: صحنه کربلا و عاشورا صحنه رخ‌نمایی امامت و همچنین دینداری در مسیر اسلام و ارزش‌های آن است که بیش از هر زمان دیگر می‌تواند الگو و اسوه‌ای برای پیشبرد اهداف دینی و ارزشی باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید