نقد کتاب «نان فقط یک واژه نیست» با حضور منتقدان

به همت کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل نقد کتاب «نان فقط یک واژه نیست» سروده سلماز صادق‌زاده نصرآبادی با حضور جمعی از منتقدان برگزار شد.

اردبیل نیوز: در مراسمی که عصر امروز و در تالار بیضای اردبیل با حضور جمعی از علاقمندان حوزه فرهنگ و اندیشه برگزار شد، هیئت منتقدان متشکل از جعفر نوخواه، وحید ضیائی، کاظم نظری بقا، احد پیشگر، احمد نصیری و حسین فیضی یادداشت‌های خود را در نقد کتاب «نان فقط یک واژه نیست» به مخاطبان ارائه کرده و در مورد نقاط قوت و ضعف این مجموعه سخنرانی کردند.

در این مراسم مسئول کانون‌های ادبی کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل در سخنانی گفت: ضروری است با هدف حفظ ارتباط با مخاطب و کسب رضایت آنها به مضامین بومی در شعر و شاعری توجه شود.

وحید ضیایی افزود: شعر یکی از مهم‌ترین ضرورت‌ها و نیازهای روحی، ‌روانی جامعه است که در آن باید باورها و اندیشه‌های مردم متبلور شده و به ابزار تأثیرگذار فرهنگی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه شاعر با بهره‌گیری از خلاقیت و طبع شعری خود با توجه به تکنیک‌های مختلف به مؤلفه شعر زیبا و فاخر توجه دارد، تصریح کرد: این مهم سبب حفظ ارتباط شاعر با مخاطبش می‌شود.

این نویسنده و شاعر اردبیلی رمز و رموز ماندگاری و محبوبیت شاعران را توجه به موضوعات انسانی، اجتماعی و فرهنگی جامعه و عموم مردم توصیف کرد و ادامه داد: شاعر باید در سرایش شعر خود به مضامین بومی توجه کند.

ضیایی در مورد کتاب «نان فقط یک واژه نیست» گفت:‌ در این اثر ارزشمند شاعر به مؤلفه‌های اجتماعی و زندگی روزمره توجه ویژه‌ای دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این مراسم از شاعران برجسته استان اردبیل کاظم نظری بقا و احسان محمدی که مفتخر به حضور در مراسم شعرخوانی در محضر مقام معظم رهبری شده بودند با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.

علاوه بر آن با اهدای لوح به سلماز صادق‌زاده سراینده کتاب شعر «نان فقط یک واژه نیست» از او به عنوان یکی از بانوان فعال اردبیل در شعر معاصر تجلیل شد.

کتاب «نان فقط یک واژه نیست»‌ مجموعه شعر سپید با مضامین اجتماعی است که از سوی انتشارات آموت و در سال ۹۲ وارد بازار کتاب کشور شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید