نقد «شَمّاس شامی» در دوشنبه‌های کتاب اندیشه


به گزارش خبرگزاری مهر، نشست نقد و بررسی این کتاب با حضور یعقوب توکلی محقق، مورخ و کارشناس مسائل تاریخی، یاسین حجازی نویسنده کتاب «آه»، سعید طاووسی‌مسرور مدرس دانشگاه و پژوهشگر حوزه تاریخ اسلام به عنوان منتقد و کارشناس و نویسنده اثر برگزار خواهد شد. قیصری در کتاب «شماس شامی» در قالب داستان به حوادث بعد از واقعه کربلا پرداخته است.


انتشارت افق در سال ۱۳۸۷ اولین چاپ این کتاب را وارد بازار نشر کرد و چهارمین چاپ آن نیز سال گذشته منتشر شد. مجید قیصری در سال ۱۳۴۵ در تهران متولد شده اما اصالتاً اصفهانی است. او در رشته روانشناسی تحصیل کرده و در اوایل دهه ۷۰ به طور جدی به نوشتن داستان کوتاه پرداخت. مجموعه داستان «صلح»، رمان «جنگی بود، جنگی نبود»، مجموعه داستان«طعم باروت» و مجموعه داستان«نفر سوم از سمت چپ» محصول تلاش‌های او در زمینه داستان‌نویسی در دهه گذشته است. در سال ۱۳۸۰ رمان «ضیافت به صرف گلوله» و در سال ۸۴ مجموعه داستان «سه دختر گل‌فروش» از وی به چاپ رسیده و رمان «باغ تلو» و مجموعه داستان «گوساله سرگردان» نیز از جمله آثار او هستند. آخرین کتاب او «سه کاهن» نام دارد که به زندگی پیامبر اسلام می‌پردازد.


نشست نقد و بررسی کتاب «شماس شامی» از ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۱۱ آذر در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود. این ششمین کتابی است که در نشست‌های «دوشنبه‌های کتاب اندیشه» رونمایی و نقد می‌شود. کتاب‌های «لذت نقد» نوشته مسعود فراستی، «درختان تبعیدی» مجموعه غزل امروز افغانستان، «رویای آمریکایی» نوشته هاوارد زین و «دین، جامعه و شریعتی» نوشته عبدالحسین خسروپناه از جمله کتاب‌هایی هستند که در قالب این سلسله نشست‌ها رونمایی شده و مورد نقد و بررسی قرار گرفتند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید