»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   نفت و نساجی چطور لیگ برتری شدند؟/ رکوردهایی که در لیگ یک شکست شد
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت ۱۸:۱۶

نفت و نساجی چطور لیگ برتری شدند؟/ رکوردهایی که در لیگ یک شکست شد


رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول با همه جذابیت‌ها و حاشیه‌هایش با جدایی ۵ تیم از این چرخه به پایان رسید. سه تیم از این پنج تیم به لیگ دو و دو تیم به لیگ برتر پیوستند.

به گزارش مجله اینترنتی ملکانه، پرونده رقابتهای لیگ دسته اول با برگزاری هفته سی و چهارم بسته شد. این مسابقات در حالی روز یکشنبه به پایان رسید که تکلیف تیم های پایین جدول و سقوط کننده از مدتها پیش مشخص شده بود. اما رقابتی داغ بین تیم های بالای جدول برای صعود در گرفته بود. رقابتی که بین ۵ تیم تا روز آخر جریان داشت. 

* قوی ترین خط حمله
در مسابقات لیگ دسته اول کشور تیم فوتبال بادران با زدن ۵۴ گل دارای بهترین خط حمله شد. این تیم تهرانی در روز آخر با ۵۹ امتیاز در رده پنجم قرار گرفت و از صعود به لیگ برتر بازماند. اما مهاجمان این تیم بسیار پرکار بودند و توانستند عنوان بهترین خط حمله مسابقات را به خود اختصاص دهند. بهترین خط حمله بعد از بادران در لیگ یک به نساجی مازندران تعلق می گیرد. تیمی که بعنوان تیم دوم راهی مسابقات لیگ برتر شد در پایان این مسابقات با ۴۹ گل زده بعد از بادران دارای بهترین خط حمله شد.

ضعیف ترین خط دفاعی مسابقات نیز به تیم راه آهن تعلق می‌گیرد که در ۳۰ بازی تنها ۱۵ بار موفق به باز کردن دروازه حریفانش شده است. صبای قم با ۲۴ و آلومینیوم اراک با ۲۹ گل زده دومین و سومین خط حمله ضعیف این مسابقات شدند.

* قوی ترین خط دفاعی
گرچه خونه به خونه از راهیابی به لیگ برتر بازماند، اما این تیم با تنها ۱۷ گل خورده در پایان مسابقات دارای بهترین خط دفاعی شد. بدترین گلی که خونه به خونه دریافت کرد گلی بود که در روز آخر از تیم برق شیراز خورد که همین یک گل باعث شد تا صعود این تیم به لیگ برتر انجام نشود. تیم های نفت مسجد سلیمان و فجر شهید سپاسی بعد از خونه به خونه با ۲۵ گل خورده بهترین خط دفاعی را در اختیار داشتند.

آمار مربوط به ضعیف ترین خطوط دفاعی مسابقات چیزی در حد فاجعه است. در این دوره از مسابقات صبای قم با دریافت ۸۳ گل رکورد گل خوردن در یک فصل را از آن خود کرد تا نه تنها دارای ضعیف ترین خط دفاعی این فصل باشد، بلکه بدترین خط دفاعی تاریخ رقابتهای لیگ یک نیز محسوب شود. شرایط تیم راه آهن هم خیلی بهتر از صبا نبود و این تیم با ۷۱ گل خورده دومین خط دفاعی ضعیف این مسابقات را داشت. ایرانجوان بوشهر هم با ۴۹ گل خورده دارای سومین خط دفاعی ضعیف این مسابقات را به خود اختصاص داد تا مشخص شود سه تیم سقوط کرده به لیگ دو از چه ناحیه ای ضربه خورده‌اند.

* بیشترین و کمترین برد
نساجی با ۱۹ پیروزی دارای بیشترین تعداد پیروزی در این فصل بود و صبای قم با تنها یک پیروزی در نقطه مقابل نفت قرار دارد. نفت و فجر سپاسی هر کدام با ۱۸ پیروزی بعد از نساجی بیشترین تعداد پیروزی را دارند و راه آهن با ۲ پیروزی دومین تیم ضعیف در این آیتم است.

* کمترین و بیشترین شکست
تیمی که در این دوره از مسابقات کمتر از دیگر تیم ها شکست را پذیرفت، خونه به خونه بود که تنها ۴ بار در این مسابقات شکست را تحمل کرد. نفت مسجد سلیمان، بادران و ملوان با تحمل ۵ شکست بعد از خونه به خونه کمترین شکست را دارند. راه آهن با ۲۸ شکست در این مسابقات بیش از دیگر تیم ها شکست خورد و صبا با ۲۳ شکست دومین تیم پر شکست این مسابقات است. 

*رکورددار مساوی
تیم ملوان با ۱۶ مساوی بیش از سایر تیمها مساوی داشته و دو تیم آلومینیوم اراک و مس رفسنجان با ۱۵ مساوی دومین تیم های پر مساوی این دوره از مسابقات هستند. تیم راه آهن با تنها ۴ مساوی در این فصل کمترین مساوی را در لیگ دسته اول دارد.

* بهترین گلزن مسابقات
در این دوره از مسابقات فرشید پاداش وینگر تیم شهرداری ماهشهر و شاهین مجیدی مهاجم تیم فجر سپاسی  با زدن ۱۷ گل بهترین گلزن این مسابقات شدند و در صدر جدول گلزنان قرار گرفت. محمد عباس زاده کاپیتان تیم نساجی که تنها نیم فصل در لیگ یک بازی کرد با ۱۵ گل زده دومین گلزن برتر این مسابقات شد. 

* بهترین تیم در بازی های خانگی
نساجی قائمشهر که تیم دوم این مسابقات شد، در دیدارهای خانگی بهترین عملکرد را داشت. قائمشهری ها ۱۳ بازی از ۱۷ بازی خانگی شان را با پیروزی پشت سر گذاشتند، ۲ بار مساوی کرد و ۲ بار شکست خوردند تا با کسب ۴۱ امتیاز بهترین تیم در بازی های خانگی باشند. دومین تیم در بازی های خانگی فجر سپاسی بود که با ۳۸ امتیاز در جدول بازی های خانگی در رده دوم قرار می گیرد. نفت مسجد سلیمان که قهرمان این مسابقات شد در دیدارهای خانگی عملکرد قابل قبولی نداشت و با کسب تنها ۳۶ امتیاز هفتمین تیم در دیدارهای خانگی محسوب می شود.

ضعیف ترین تیم های در خانه به ترتیب صبای قم، راه آهن و ایرانجوان با ۵، ۷ و ۲۰ امتیاز هستند. صبا تنها تیمی است که هرگز در خانه پیروز نشده است و تعداد پیروزی‌های خانگی اش عدد صفر است.

* نفت، بهترین تیم خارج از خانه
نفت مسجد سلیمان صعود به لیگ برتر را مدیون دیدارهای خارج از خانه اش است. شاگردان فکری ۸ بار خارج از خانه پیروز شدند و با ۵ مساوی، ۴ شکست، ۱۵ گل زده و ۱۰ گل خورده و در نهایت کسب ۲۹ امتیاز بهترین عملکرد را در دیدارهای خارج از خانه داشتند. خونه به خونه و نساجی با ۲۶ و ۲۳ امتیاز دومین و سومین تیم خارج از خانه بودند. این در حالی است که راه آهن با کسب تنها ۳ امتیاز خارج از خانه ضعیف ترین تیم مسابقات در این آیتم بوده است. صبای قم نیز با ۷ امتیاز خارج از خانه دومین تیم ضعیف در این مسابقات است.

* خونه به خونه و بیشترین کلین شیت
رکورد بیشترین تعداد کلین شیت در این فصل در اختیار تیم خونه به خونه بابل است. بابلی ها با ثبت ۲۰ کلین شیت در این فصل رکورددار شدند و بعد از آنها نساجی با ۱۶ کلین شیت در رده بعدی قرار دارد. ضمن این که دو تیم بادران و نفت مسجد سلیمان نیز هر کدام ۱۵ بار موفق به انجام کلین شیت شده‌اند.

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

قرار بود رویا بسازند. این بزرگترین سد بود سدی ۴۳ ساله. چهره‌های‌شان نشانی از ترس نداشت مصمم بودند برای تاریخ سازی. نه فقط آن یازده‌تای ترکیب اصلی که روی سکوها هم وضعیت همین طور بود. سوت بازی که زده شد صدای بوق...
گروه Badboy و راز هم قسم شدن پسران و دختران ماجرای آزار و کتک زدن دختر ١٦ ساله سیرجانی یک هفته‌ای می‌شود که به پرونده‌ای جنجالی تبدیل شده است. پرونده‌ای که هنوز هم زوایای پنهان زیادی دارد و خیلی از معماها...
مهاجم سابق رئال مادرید برای عقد قرارداد با تیم فوتبال استقلال راهی تهران می‌شود. به گزارش ملکانه، امانوئل آدبایور، مهاجم توگویی سابق آرسنال٬ رئال مادرید و منچسترسیتی در آستانه پیوستن به تیم فوتبال استقلال تهران قرار دارد. گفته می‌شود یکشنبه آدبایور برای...
هر چقدر مدیران فدراسیون فوتبال تلاش می‌کنند، شرایطی را فراهم کنند که صدای اعتراض سرمربی تیم‌ملی فوتبال بلند نشود و هر چقدر هم که مصاحبه کنند و توضیح بدهند کی‌روش قطعا تا جام ملت‌های آسیا سرمربی تیم ملی است و...
  • سکته قلبی

  • دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی بنام یه دنده‌م

    دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی بنام یه دنده‌م

    دانلود آهنگ جدید علیرضا روزگار بنام با نفس هات دانلود آهنگ جدید علی زند وکیلی به نام شهر حسود بهترین آهنگ های محسن چاوشی (ریمیکس) دانلود آهنگ جدید بابک جهانبخش به نام ای وای
  • ویژه ها  • فیلم سینمایی خانه دختر