نفت به دنبال قطعی کردن صعود به لیگ برتر در تهران

0
91


احتمال این که صعود نفت مسجد سلیمان در هفته ۳۳ لیگ یک در تهران قطعی شود زیاد است. سه تیم دیگر حاضر در کورس هم آخرین تلاش‌های خود را برای صعود انجام می‌دهند.

به نقل از مهر، هفته سی و سوم لیگ دسته اول با انجام ۹ بازی به صورت همزمان و از ساعت ۱۷ امروز دوشنبه آغاز می شود و احتمال این که تکلیف همه تیم ها در پایان این هفته مشخص شود وجود دارد. در حساس ترین دیدار این هفته نفت مسجد سلیمان که در یک قدمی صعود به لیگ برتر قرار دارد، در تهران به مصاف بادرانی می رود که به تازگی از کورس صعود جا مانده است. نفتی ها حتی اگر از این بازی یک امتیاز هم بگیرند صعود شان به لیگ برتر را قطعی می‌کنند. 

در دیگر دیدار حساس این هفته دو تیم مدعی و هم امتیاز فجر سپاسی و نساجی در قائمشهر به مصاف هم می روند. بازنده این دیدار قطعا از کورس صعود خارج می شود و میدان را برای تیم برنده باز می گذارد. مساوی شدن این بازی هم بیشتر از همه به سود خونه به خونه‌ای خواهد بود که فعلا ۲ امتیاز از این دو تیم بیشتر دارد. کافی است دیدار نساجی و فجر مساوی شود و خونه به خونه برابر اکسین البرز پیروز شود تا کاملا تکلیف دو تیم صعود کننده به لیگ برتر مشخص شود و بازی‌های بالای جدول در هفته بعد تشریفاتی شو

در پایین جدول هم تکلیف دو تیم سقوط کننده مشخص شده است. صبا و راه آهن که هفته هاست سقوط شان به لیگ دسته دوم مشخص شده در این هفته به ترتیب برابر ماشین سازی و شهرداری تبریز به میدان می‌روند. دیدار صبا و ماشین سازی از آن جهت حساس است که ماشین سازان تبریز هم با خطر سقوط به لیگ دو مواجه هستند و شکست احتمالی در این بازی کار آنها را سخت می‌کند. هرچند صبا چنان نتایجی در هفته‌های اخیر گرفته که حتی در بدترین حالت هم پیش بینی پیروزی این تیم برابر ماشین سازی یا هر تیم دیگری تقریبا محال است.

ایرانجوان هم یکی دیگر از تیم‌هایی است که خطر سقوط به شدت این تیم را تهدید می‌کند. حتی شاید بیشتر از ماشین سازی. آنها با ۲۰ امتیاز در ده شانزدهم جدول قرار دارند و برای بقا در لیگ یک محکوم به شکست دادن مس در رفسنجان هستند. کاری که اگر نگوییم محال است، می‌توان گفت سخت است. 

در سایر دیدارهای این هفته شهرداری ماهشهر میزبان ملوان است، گل گهر در شیراز به مصاف برق جدید می رود و مس و آلومینیوم اراک در کرمان با هم دیدار می کنند، 

برنامه کامل دیدارهای هفته سی و سوم لیگ دسته اول به شرح زیر است:

* شهرداری ماهشهر – ملوان 
* برق جدید شیراز – گل گهر
* اکسین البرز – خونه به خونه
* مس کرمان – آلومینیوم اراک
* نساجی مازندران – فجر شهید سپاسی شیراز
* صبای قم – ماشین سازی تبریز
* شهرداری تبریز – راه آهن
* مس رفسنجان – ایرانجوان بوشهر
* بادران تهران – نفت مسجد سلیمان

[ad_2]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید