نظام فنی -اجرایی پروژه ها در کشور باید تغییر کند


به گزارش خبرنگار مهر، کامران رحیم اف در نشست خبری با بیان اینکه نظام فنی – اجرایی در کشور دچار نقص است، گفت: اجرای هر پروژه سه رکن کارفرما، مشاور و پیمانکار دارد اما آزمایشگاه فنی زیرمجموعه مشاور است.


وی افزود: وقتی دولت به عنوان کارفرما تامین اعتبار می کند و آزمایشگاه گزارش پروژه را به مشاور می دهد این معنی را دارد که کارفرما هیچ گاه از گزارش آزمایشگاه باخبر نمی شود.


مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک افزود: بنابراین مشاور می تواند گزارش را به پیمانکار ارائه کند و یا اینکه آن را ندیده بگیرد بنابراین ما پیشنهاد دادیم که آزمایشگاه باید زیرمجموعه کارفرما باشد بر همین اساس سال گذشته آزمایشگاه را وارد تحویل موقت پروژه ها کردیم.


رحیم اف تصریح کرد: اگر پروژه ای دچار نقص باشد از سوی آزمایشگاه دستور تخریب آن و یا رفع نقص داده می شود ضمن آنکه در حال حاضر مشغول آموزش ناظران مقیم هستیم زیرا آنها اطلاع زیادی از روند پروژه ها ندارند.


وی با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا کیفیت ساخت و ساز را افزایش دهیم، گفت: با معاونت ساختمان و مسکن وزارتخانه جلساتی را برگزار کردیم تا یک کنترل حاکمیتی در بخش ساخت و ساز مسکن هم داشته باشیم.


رحیم اف با اشاره به حاکمیتی شدن آزمایشگاه مکانیک خاک گفت: این موضوع یک پروسه زمانبر است که باید از سوی مجلس به تصویب برسد اما موفق شدیم سال گذشته و امسال اعتبار بودجه ای از وزارتخانه دریافت کنیم .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید