نصب دوربین در جاده خراسان تا اردبیل

جانشین فرمانده نیروی انتظامی از نصب دوربین‌های پلیس در جاده خراسان تا اردبیل و بخشی از مسیر سیستان و بلوچستان در سال جاری خبر داد.

احمدرضا رادان در حاشیه سفر خود به گیلان با اشاره به اجرای طرح‌های امنیت اجتماعی و امنیت اخلاقی در کشور اظهار کرد: این طرح‌های در بازه زمانی انجام شد و ارزیابی ما از نتیجه این برخورد‌ها کاملا مطلوب است.

وی ادامه داد: برخورد با اراذل و اوباش در زمانی صورت گرفت که موجب شده تا بالغ بر ۹۰ درصد اراذل و اوباش جرات پیدا نکنند به دیگر اراذل و اوباش بپیوندند و تصور اینکه در جرگه اراذل و اوباش قرار گیرند در ذهن آن‌ها وجود ندارد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی درباره موضوع برخورد با مواد فروشان خرد، تصریح کرد: این برخورد موجب شده تا حدود ۷۰ درصد مواد فروشان خرد موضوع خرید و فروش مواد مخدر به صورت خرد را کنار بگذارند.
وی از آغاز فازم دوم برخورد با اراذل و اوباش و سارقان زورگیر در کشور خبر داد و گفت: به‌زودی فاز دوم این برخورد اجرایی می‌شود.

رادان افزود: طبق هماهنگی با دستگاه قضایی برخورد‌ها صورت می‌گیرد و درس عبرتی برای دیگر افراد زورگیر و سارق می‌شود.
وی در موضوع برخورد با اراذل و اوباش دو نکته را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: یکی از نکات، بحث وظیفه است که در نیروی انتظامی و قوه قضاییه دنبال می‌شود.

این مسئول انتظامی، موضوع دوم را تکالیف شهروندی دانست و تصریح کرد: باید به موضوع تکالیف شهروندی پرداخته شود.
وی اطلاع‌رسانی به‌موقع و به‌هنگام از مخفیگاه‌های احتمالی افراد اراذل و اوباش و اطلاعات از نحوه عبور و خروج از مخفیگاه را از جمله تکالیف شهروندی دانست که می‌تواند به نیروی انتظامی کمک کند و افزود: همراهی مردم با پلیس یک نعمت بوده و خدمت نیروی انتظامی برای مردم است.

رادان با بیان اینکه در زورگیری و سرقت عملی رذالت نقش دارد، خاطرنشان کرد: این موضوع با برخورد قاطع پلیس و دستگاه قضایی باید به گونه‌ای روان‌سازی شود که مردم احساس ناامنی نکنند.
وی برخورد با قاچاق را از دیگر برنامه‌های نیروی انتظامی عنوان کرد و افزود: موضوع قاچاق کالا از دیرباز مورد توجه نیروی انتظامی بود و هر برخورد روشن شدن یک کلید از کلیدهای داخل است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا در دستور کار این نیروی قرار دارد، اضافه کرد: در موضوع قانون هدفمندی یارانه‌ها، یکی از مهم‌ترین بحث‌ها جلوگیری از ورود و خروج قاچاق، انسداد مسیرهای مرزی برای جلوگیری از قاچاق کالا و مواد مخدر و شرارت است.
وی با اشاره به اینکه کنترل مرز‌ها توجیه اقتصادی دارد، اذعان کرد: نیروی انتظامی هزینه‌های کنترل مرز را از حوزه درآمد می‌داند.

رادان افزود: امیدواریم با اختصاص بودجه لازم، بر کنترل و انسداد مرزهای شمال غربی و جنوب شرقی و دو مرز دریایی هرمزگان و بوشهر اهتمام شود.
وی ساماندهی بازارچه‌های مرزی را موجب جلوگیری از قاچاق کالا در برخی نقاط و امکان ارتزاق صحیح مرزنشینان و مرزداران دانست.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در ادامه به تجهیز جاده‌های کشور به سیستم دوربین‌ها اشاره کرد و یادآور شد: موضوع تجهیز سیستم دوربین‌های پلیس در جاده‌ها از جمله اقدام‌های سازنده است که در تمام شبانه‌روز، امر کنترل را امکانپذیر می‌کند.

به گفته وی، اکنون در بسیاری از جاده‌های مهم کشور از جمله تهران‌ـمشهد، اصفهان‌ـشیراز، قم‌ـاصفهان، تهران‌ـقم و تهران به چالوس و فیروزکوه دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت تخلفات پلیس نصب شده است.

رادان از نصب دوربین‌های پلیس در جاده خراسان تا اردبیل و بخشی از مسیر سیستان و بلوچستان در سال جاری خبر داد.

وی استفاده از خودروهای استاندارد را در کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای تاثیرگذار خواند و گفت: بخشی از تکالیف خودروساز‌ها عملیاتی شد تا مردم از خودروهای استاندارد و بهتری استفاده کنند و طبق دستور رئیس جمهوری خودروسازان مکلف به رعایت استاندارد و ایمنی هستند.

رادان متذکر شد: اکنون تمام خودروسازان به نصب سیستم ترمز ضد قفل توجه جدی دارند و نصب کیسه هوا در اغلب خودرو‌ها انجام شده که امیدواریم روند رعایت نکات ایمنی از طرف خودروسازان استمرار یابد.

وی با تصریح بر اینکه مجلس با تغییر قانون راهنمایی و رانندگی بر کاهش تخلفات، تصادفات و در نتیجه تلفات تاثیر گذاشته است، یادآور شد: متخلفان متوجه شده‌اند که هزینه‌های تخلف بسیار بالاست. /فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید