نشست کارشناسان سازمان‌های مردم نهاد استانداری‌های شمال‌غرب کشور برگزار شد

با حضور مشاور وزیر کشور نشست کارشناسان سازمان‌های مردم نهاد استانداری‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل در شهرستان سرعین برگزار شد.

در این نشست که ظهر امروز و در شهرستان سرعین برگزار شد مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری اردبیل اظهار داشت: موضوع سازمان‌های مردم نهاد یک ظرفیت بسیار بزرگی در کشور محسوب می‌شود که باید به نحو احسن  از آن استفاده کرد.

کاظم جعفری با اشاره به فعالیت ۴۶۸ سازمان مردم نهاد در استان اردبیل، تصریح کرد: برای هر ۲ هزار و ۵۰۰ نفر یک سازمان مردم نهاد در استان اردبیل فعال است.

وی با بیان اینکه در دولت نهم و دهم تعداد سازمان‌های مردم نهاد افزایش یافته است، افزود: سازماندهی، آموزش و حمایت از سمن‌ها نیز طی هشت سال گذشته از رشد قابل توجهی برخودار بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این مسئول در ادامه سخنان خود به اجرای طرح تحول اجتماعی در کشور اشاره کرد و بیان داشت: این طرح بعد از هدفمند کردن یارانه‌ها از بزرگترین طرح‌های ملی کشور است که جزو مصوبات شورای ملی کشور نیز محصوب می‌شود.

جعفری ادامه داد: این مصوبه همچون مصوبات هیئت دولت لازم‌الاجراست که نقش استانداری‌ها و فرمانداری‌ها در اجرای این طرح نقش هدایتی است.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه اجرای طرح تحول اجتماعی وظیفه دستگاه‌های فرهنگی است اضافه کرد: نقش نظارتی در این طرح نیز بر عهده امور فرهنگی و اجتماعی استانداری‌ها گذاشته شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید