نرم افزار شناسایی سارق اینترنت به وسیله مودم + دانلود

برای آنکه یک ارتباط سالم با مودم بدون سیم خود برقرار کنید و در میانه راه کس دیگری حق استفاده از اینترنت شما را نداشته باشد باید راه های مختلف را امتحان کنید که از مهمترین آن ها می توان به بررسی افرادی که متصل به نت شما هستند استفاده کرد.

برقراری ارتباط با یک مودم بیسیم کار بسیار آسانی است. کافی است که در محدوده برد موثر مودم قرار داشته باشید و در صورتی که کلمه عبور برای آن تعیین شده است، این کلمه را در واسط ارتباطی وارد کنید.

نکته این جاست که این کار همان‌اندازه که برای صاحب مودم آسان است، برای دیگران نیز آسان است.

متاسفانه روش‌هایی نیز برای کشف کلمه عبور یا دور زدن آن وجود دارد و این موضوع باعث می‌شود کاربران این نوع مودم‌ها دائما نگران این موضوع باشند که مبادا شخصی بدون اجازه و اطلاع آن‌ها، به مودم متصل شده و از اینترنت استفاده کند. علی‌الخصوص وقتی سرعت اینترنت کند می‌شود که متاسفانه در کشور ما اتفاق رایجی است، این فکر دائما ذهن را درگیر می‌کند.

ساده‌ترین راه برای اطمینان از این موضوع وارد شدن به صفحه تنظیمات مودم است. این کار از طریق مرورگر انجام می‌شود و فهرستی از IP دستگاه‌های متصل به مودم را نمایش می‌دهد. این کار کاملا کاربردی است اما در صورتی که بخواهید آن را دائما تکرار کنید، چندان بی‌دردسر به نظر نمی‌رسد. راه ساده‌تری نیز برای انجام این کار وجود دارد.

برنامه Wireless Network Watcher، تنها برای نظارت بر اتصالات شبکه‌های بیسیم طراحی شده است. البته این برنامه قادر است شبکه‌های بیسیم با حداکثر پهنای باند یک گیگابیت را نیز شناسایی کند که احتمالا خیلی بیشتر از امکانات موجود کاربران ایرانی است.

مهم‌ترین ویژگی این نرم‌افزار سادگی دسترسی به آن است. این نرم‌افزار در سیستم‌عامل ویندوز مقیم می‌شود و همیشه می‌توانید تنها با یک کلیک ساده، IP دستگاه‌های متصل به مودم بیسیم خود را مشاهده کنید.

لازم به ذکر است که این نرم‌افزار تنها می‌تواند دستگا‌ه‌های متصل به مودمی را شناسایی کند که رایانه شما به آن متصل است و در آن واحد تنها می‌تواند یک شبکه را تحت نظر قرار دهد. نرم‌افزار Wireless Network Watcher می‌تواند ماهیت برخی از IPها مانند IP رایانه شخصی شما، IP روتر و IP مودم را شناسایی کند. IP دستگاه‌ها و رایانه‌های دیگر متصل به مودم تنها به صورت IP و بدون هیچ توضیحاتی نمایش داده می‌شوند.

اگر مچ سارقی را گرفتید، می‌توانید Mac Adress سارق را از طریق مودم بلاک کنید تا دیگر هرگز نتواند با رایانه یا تلفن همراه خود به مودم شما متصل شود.

برای دانلود این برنامه می توانید اینجا را کلیک کنید.

 

 

باشگاه خبرنگاران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید