نرخ بلیت هواپیما کاهش می یابد

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادسازی نرخ بلیت هواپیما به معنای گران شدن نیست بلکه در بسیاری از مسیرها و زمان‌ها نرخ بلیت کاهش می‌یابد.

محمدعلی نوریان، با بیان اینکه آزادسازی نرخ بلیت هواپیما مصوبه مجلس بوده است گفت: آزادسازی و متنوع سازی نرخ بلیت هواپیما جزو برنامه های ۵ ساله دولت بوده است که البته این طرح نیز با تأخیر روبرو شده است.

وی در ادامه افزود: مطالعات گسترده ای با کمک مدیران عامل شرکت های هوایی، سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت های فرودگاه ها و صاحب نظران در خصوص این طرح انجام شده است.

نوریان در ادامه اظهار کرد: طبق قانون متنوع سازی در نرخ بلیت جزو اولویت های اصلی دولت بوده و در این طرح بر اساس زمان و مکان بلیت ها فروخته می شود.

وی با اشاره به اینکه این الگو در دنیا از چند سال گذشته آغاز شده است گفت: در این طرح مردم امکان انتخاب خواهند داشت و با صرف هزینه کم و یا زیاد بهترین نوع پرواز را برای خود فراهم می کند.

نوریان در ادامه توضیح داد: شورای عالی هواپیمایی در آخرین جلسه خود طرح آزادسازی نرخ بلیت هواپیما را تصریح کرد و در صورت تأیید رییس جمهور از ۲۸ اردیبهشت ماه اجرایی می شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در ادامه یادآور شد: آزادسازی نرخ بلیت هواپیما به معنای گران شدن نیست بلکه در بسیاری از مسیرها و زمان ها نرخ بلیت کاهش می یابد.

وی در ادامه افزود: در مسیرهایی که پروازهای انحصاری دارند از جمله نقاط محروم دولت تمهیداتی در نظر گرفته که شرکت های هواپیمایی دچار مشکل نشوند.(باشگاه خبرنگاران)

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید