نخستین مجموعه شعر سولماز صادقزاده‌ نصرآبادی به چاپ رسید

نخستین مجموعه شعر سولماز صادقزاده‌نصرآبادی مربی پاسخگوی ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل با عنوان «نان فقط یک واژه نیست» راهی بازار کتاب شد. این مجموعه شعر شامل گزیده‌ای از سپیدسروده‌های شاعر با مضامین اجتماعی و دغدغه‌‌های زنانه است

به گزارش اردبیل نیوز، خانم صادقزاده‌نصرآبادی درباره این دفتر شعر گفت: مجموعه نان فقط یک واژه نیست نخستین دفتر شعر مستقل من در قالب سپید است. حدود ۵۰ قطعه شعر سپید کوتاه و بلند در این مجموعه ارایه شده که حاصل یک دهه فعالیت من در این حوزه می باشد.  بیشتر این شعرها از مضمون و دورن‌مایه اجتماعی با حال و هوایی زنانه برخوردار هستند.

این شاعر درباره ویژگی‌های ساختاری شعرهایش توضیح داد: بارزترین ویژگی این شعرها، تصاویر شعری قوی آن‌ها است.  از سوی دیگر در سرایش این شعرها از زبان ساده‌‌ای بهره گرفته‌ام؛ چراکه معتقدم شعرباید به‌گونه‌ای ارایه شود تا مخاطب بتواند با آن ارتباط برقرار کند.

وی ادامه داد: این ارتباط و لذت بردن مخاطب باید با هم توام باشد اگر چنین نباشد شعر ناقص است. از سوی دیگر انتخاب شعرهایم برای این مجموعه زیر نظر عده‌ای از دوستان شاعر ومنتقدم صورت گرفت برهمین اساس تعدادی از شعرهایی که فکر می‌کردم بیش از حد خشن هستند یا حس زیبایی‌شناسی مخاطب را تحریک نمی‌کنند، از مجموعه حذف کرده‌ام.

صادقزاده درباره عنوان این مجموعه گفت: از یک سو نان دغدغه روزاست از سوی دیگر می‌خواستم عنوانی را برای این مجموعه در نظر بگیرم که چندصدایی در آن وجود داشته باشد

مجموعه شعر نان فقط یک واژه نیست بهار سال ۹۲ در ۱۲۰ صفحه از سوی نشر آموت منتشر و راهی بازار کتاب شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید