نخستین خانه خیابانی در اردبیل راه افتاده است

 مدیر عامل موسسه خیریه امام رضا(ع) استان اردبیل گفت: برای نخستین بار موفق شدیم به همت انسان‌های خیرخواه در اردبیل خانه خیابانی برای سروسامان دادن به کودکان و نوجوانان ذکور ایجاد کنیم.

به گزارش اردبیل نیوز، حسن روشنی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل اظهار داشت: این موسسه خیریه و نیکوکاری از سال ۸۴ شکل گرفته و وظیفه و مسئولیت آن نگهداری و سرپرستی شبانه‌روزی کودکان و نوجوانان ذکور بی‌سرپرست و بدسرپرست بوده است.

وی گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰ کودک به صورت شبانه‌روزی در خانه‌های استیجاری زندگی می‌کنند که با پیگیری‌های انجام شده و تهیه زمین مورد نیاز امیدواریم مکان مناسب برای آنها تدارک دیده شود.

این مسئول با یادآوری اینکه این کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست تحت سرپرستی موسسه خیریه امام رضا(ع) از خدمات متنوع تحصیلی، درمانی، مشاوره‌های روانشناسی و امکانات ورزشی بهره‌مند هستند بیان داشت: تلاش می‌کنیم با همکاری آموزش و پرورش این دانش‌آموزان را که اغلب مستعد هستند با کمترین هزینه در مدارس خاص و دولتی ثبت نام کنیم و در کنار آن سعی داریم لباس و امکانات دیگر دارویی آنها را تامین کرده و در اختیارشان قرار دهیم.

روشنی به حضور این کودکان در مراسمات مذهبی، معنوی و… در مناسبت‌های مختلف اشاره کرد و گفت: به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم تا این کودکان در مدرسه یا فضاهای دیگر از گروه همسالان خود چیزی متفاوت و متمایز نداشته باشند تا زمینه انزوای فردی و اجتماعی آنها فراهم نیاید.

وی از توزیع قبض‌های کمک‌های مردمی در سطح شهر و بین منازل خبر داد و اضافه کرد: از آحاد مردم انتظار داریم در حد وسع و توان به این موسسه کمک کنند تا بتوانیم بخشی از نیازمندی‌های‌ این افراد را تامین کنیم که البته در این مسیر برخی از دستگاه‌های دولتی، آموزشی، بهداشتی، درمانی و متولیان اوقات فراغت با در اختیار گذاشتن امکانات و سالن‌های ورزشی تلاش می‌کنند تا در ارائه خدمت بی‌منت به این قشر دچار مشکل نشوند.

مدیرعامل موسسه خیریه امام رضا(ع) استان اردبیل ادامه داد: ما تا ۱۸ سالگی موظف هستیم تمام مخارج این کودکان و نوجوانان را پرداخت کنیم تا با پیدا کردن اشتغال مناسب زمینه کسب درآمد برای آنها فراهم آید.

این مسئول از پذیرش تمام کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست استان در این مرکز خبر داد و اذعنا داشت: این موسسه موفق شد تا برای اولین بار خانه‌های خیابانی را راه‌اندازی کند که امیدواریم در توسعه این مرکز بتوانیم موفق عمل کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید