نخستین جلسه هم‌اندیشی بازار سرمایه برگزار شد/ تاسیس خانه متخصصان مالی


به گزارش خبرنگار مهر، درحالی‌که رئیس سازمان بورس چندی قبل، در نشست خبری خود، از برگزاری مستمر جلسات هم‌اندیشی با فعالان بازار سرمایه خبر داده بود، نخستین نشست با موضوع بررسی و تحلیل شرایط روز بازار سرمایه، باحضور مدیران عامل شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ‌ها در محل سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد.


در این نشست که علاوه‌بر رئیس سازمان بورس، معاون اقتصادی وزیر اقتصاد، اعضای هیئت مدیره سازمان بورس، مدیران عامل بورس‌ اوراق بهادار تهران، بورس انرژی و فرابورس ایران نیز حضور داشتند، مدیران عامل شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ‌ها دیدگاه‌های خود را درخصوص شرایط کنونی بازار سرمایـه و نیز راه‌کارهای تقویت نقش بازار سرمایه در تأمین مالی پرداختند.


علی صالح‌آبادی، رئیس سازمان بورس نیز با بیان اینکه برگزاری جلسات هم‌اندیشی با فعالان بازار، فرصتی ارزشمند برای سازمان بورس به‌منظور آشنایی بیشتر با دغدغه‌های فعالان بازار و نیز بهره‌گرفتن از دیدگاه‌های تخصصی ایشان در تصمیم‌گیری‌هاست، از تداوم برگزاری این نشست‌ها خبر داد.


وی همچنین از برنامه‌ریزی سازمان بورس برای تسهیل فرآیند افزایش سرمایه شرکت‌ها، مذاکره با وزارت نفت برای تأمین مالی پروژه‌های نفتی ازطریق تأسیس صندوق پروژه، انتشار اسناد خزانه اسلامی تا پایان سال، برنامه‌ریزی برای انتشار اوراق مشارکت قابل تبدیل به سهام و نیز جمع‌بندی نهایی سازوکار آزادسازی سهام عدالت در دولت در آینده نزدیک خبر داد.


سخنگوی سازمان بورس همچنین با اشاره به شرایط کنونی بازار سرمایه از شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ خواست با استفاده از رونق کنونی بازار و عرضه سهام در بازار ثانویه، نسبت به تأمین مالی اقدام کنند.


رئیس سازمان بورس گفت: با توجه به ضرورت تعامل مستمر با فعالان و ذینفعان بازار و بهره‌گیری از نظرات ایشان، بزودی خانه متخصصان مالی در شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس راه‌اندازی خواهد شد.


صالح‌آبادی افزود: با راه‌اندازی خانه متخصصان مالی، تعامل مستمر و دوسویه میان مسئولان بازار سرمایه و فعالان بازار سرمایه، اساتید دانشگاه و نیز انجمن‌ها و تشکل‌های حرفه‌ای صورت خواهد گرفت.


وی با بیان اینکه برگزاری نخستین نشست هم‌اندیشی با فعالان بازار سرمایه نیز در راستای تحقق همین ایده بوده است، افزود: درنظر داریم تا علاوه‌بر فعالان بازار سرمایـه، تعامل مستمر و نظام‌مند با اساتید دانشگاهی و نیز انجمن‌های علمی و تشکل‌های حرفه‌ای مرتبط با بازار سرمایه داشته باشیم و بیش از گذشته، از دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات آنها در فرایند تصمیم‌سازی در بازار سرمایه استفاده کنیم.


شاپور محمدی معاون اقتصادی وزیر اقتصاد نیز گفت: آمادگی داریم تا پیشنهادها و دغدغه‌های فعالان بازار را ازطریق کارگروه‌های مربوطه، در دولت مطرح کنیم تا در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها، مدنظر قرار گیرد.


وی با اشاره به شرایط کنونی بازار سرمایه، خاطرنشان کرد چشم‌انداز بازار سرمایه و نگاه دولت به این بازار مثبت است، در عین حال باید توجه داشته باشیم که شیب رشد شاخص باید متعادل و منطقی باشد.


در نخستین نشست هم‌اندیشی مسئولان بازار سرمایه با فعالان بورس، بیش از ۳۰ نفر از مدیران عامل شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ‌های بزرگ کشور ازجمله شرکت‌های سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری، غدیر، ملی ایران، تدبیر، پارس‌ آریان، صندوق‌ بازنشستگی نفت، معادن و فلزات، ارزش‌آفرینان پاسارگاد، آتی‌اندیشان مس، آینده‌نگر، گروه مالی مهر اقتصاد، گروه مالی کوثر، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس حضور داشتند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید