نجات ۱۸ مسافر نوروزی از مرگ حتمی در اردبیل

مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر اردبیل از نجات ۱۸ نفر مسافر و گردشگر نوروزی از مرگ حتمی در ۱۳ فروردین به همت امدادگران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بهرام غیبی عصر امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی با اشاره به عملکرد طرح‌های نوروزی جمعیت هلال‌احمر اظهار داشت:‌ ما روز گذشته سخت‌ترین روز امدادرسانی خودمان را انجام دادیم، به طوری که براثر برخورد دو دستگاه خودروی سنگین از جمله تریلی ۱۸ نفر در محور سردابه – قوتورسویی دچار حادثه شده بودند که امدادگران ما به موقع در محل حاضر شده و اقدام به امدادرسانی کردند.

وی ادامه داد: در این حادثه خوشبختانه با تلاش نیروهای امدادگر و با وجود کوهستانی بودن منطقه و خطر سقوط خودرو به دره حادثه‌دیدگان که حدود ۱۸ نفر بودند از مرگ حتمی نجات یافته و مصدومان نیز به بیمارستان‌های اردبیل و مشگین‌شهر منتقل شدند که حال عمومی آنها خوب گزارش شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر اردبیل در ادامه سخنان خود با یادآوری اینکه جمعیت هلال‌احمر در تعطیلات نوروزی امسال ۱۰۰ عملیات داشته است، خاطرنشان کرد: ما با حدود ۴۰۰ امدادگر به کمک حادثه‌دیدگان شتافته و سعی کردیم، بسیاری از حوادث را به حداقل برسانیم.

غیبی به مراجعه ۹۰ هزار نفر مسافر نوروزی به ایستگاه‌های راهنمای مسافران نوروزی اشاره کرد و ادامه داد: حدود دو هزار و ۸۰۰ نفر با مراجعه به ایستگاه‌های سلامت استان از خدمات اولیه پزشکی استفاده کردند.

یک‌هزار و ۶۰۰ مأموریت اورژانس در تصادفات جاده‌ای

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان اردبیل نیز گفت:‌ در ایام تعطیلات نوروزی بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ مأموریت اورژانس به ویژه برای نجات مصدومان و حادثه‌دیدگان تصادفات جاده‌ای انجام شده است.

محمد جعفرزاده در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای اردبیل افزود: این میزان مأموریت علاوه بر کمک به حادثه‌دیدگان جاده‌ای مربوط به امدادرسانی بیماران قلبی، عروقی، مزمن و بیماری‌های حاد بوده است.

وی به کاهش ۳۰ درصدی تلفات و مرگ و میرها بر اثر تصادفات جاده‌ای اشاره کرد و اظهار داشت: ۱۸ تا ۲۰ درصد حوادث مربوط به نجات مصدومان از مرگ حتمی بوده است.

رئیس مرکز فوریت‌های اردبیل عنوان کرد: در نوروز امسال شش نفر کشته و حدود ۲۸۴ نفر مصدوم به مراکز بیمارستانی منتقل شدند که این رقم در مجموع ۳۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مصرف روزانه یک میلیون لیتر بنزین در تعطیلات نوروزی

مدیر شرکت پخش و توزیع فرآورده‌های نفتی استان اردبیل نیز در ادامه این جلسه به مصرف یک میلیون لیتر بنزین در طول روز توسط مسافران و گردشگران نوروزی خبر داد.

محمود آقامحمدیان خاطرنشان کرد: قبل از تعطیلات نوروزی این میزان مصرف در استان اردبیل ۷۰۰ هزار لیتر بود که با در نظر گرفتن مسافرت‌های نوروزی مصرف عرضه بنزین ما به یک میلیون لیتر رسید.

وی فعالیت ۵۲ جایگاه فرآورده‌های نفتی و ۵۴ جایگاه سی.ان.جی را در استان یادآور شد و اضافه کرد: ما اغلب دو برابر مصرف روزانه در تعطیلات نوروزی مصرف بنزین و سایر فرآورده‌های نفتی را شاهد بودیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید