نباید فکر کنیم زندانیان مجرم به دنیا آمده‌اند

0
4

نباید فکر کنیم زندانیان مجرم به دنیا آمده‌اند

دادگستری لرستان

رئیس‌ کل دادگستری استان لرستان گفت: قرائت‌های بومی و سبک‌های قرائت محلی ترویج شود.

به گزارش ایسنا، جعفر بدری در مراسم افتتاحیه بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن زندان‌های منطقه ۲ کشور، اظهار کرد: مسابقات قرآن و فعالیت‌های فرهنگی سازمان زندان‌های کشور باید در سطح جامعه اطلاع‌رسانی شود. برگزاری ۲۸ دوره مسابقات قرآن‌ کریم در سازمان زندان‌های کشور از ارزش و قدمت بالایی برخوردار است.

وی عنوان کرد: وقتی از زندان‌ها بازدید می‌شود، می‌توان از بین این زندانیان افراد هنرمند، ورزشکار و قرآنیان گسترده‌ای را پیدا کرد.

بدری با بیان اینکه در بین مددجویان کسانی وجود دارند که با قرآن آشنایی دارند، عنوان کرد: در بین مددجویان انسان‌های محترمی وجود دارند اما به‌ دلیل شرایطی که بر آنان تحمیل شده است وارد زندان شدند، کما اینکه نباید فکر کنیم زندانیان خلقتاً مجرم بار آمده‌اند.

رئیس‌ کل دادگستری لرستان افزود: برنامه‌های فرهنگی در زندان‌ها به همین روش مسابقات قرآن باید در سایر رشته‌های مورد علاقه زندانیان برگزار شود.

وی گفت: اگر نمی‌توانیم از راه دین مددجویان را تربیت کنیم می‌توان از استعدادهای آنان استفاده کرد.

بدری اضافه کرد: توجه به مفاهیم قرآن و تدبر در آیات قرآن از قرائت و تلاوت قرآن مهم‌تر است؛ لذا باید معانی قرآنی را به مددجویان منتقل کنیم.

رییس‌ کل دادگستری استان لرستان با اشاره به اینکه قرآن برنامه زندگی است، تصریح کرد: باید دانست که قرآن وسیله نیست و نباید آن‌ را فقط به‌ خاطر ثواب آن بخوانیم، بلکه قرآن برنامه زندگی است کما اینکه سعدی در این راستا می‌گوید قرآن تحصیل سیرت نیکوست.

بدری با اشاره به اینکه نیاز به مسابقات قرآن در زندان نسبت به جاهای دیگر بیشتر احساس می‌شود، عنوان کرد: باید قرائت‌های بومی و سبک‌های قرائت محلی ترویج شود. در تمام مسابقات قرآنی الگوی قاریان مسابقه دهنده، قاریان مصری هستند اما ما در قرائت الگوهای قرآنی خوبی در کشور داریم.

وی با بیان اینکه یکی‌ از بهترین قرائت‌ها که به دل می‌نشیند، قرائت در استان خوزستان است، اضافه کرد: در مسابقات قرآن باید به قرائت‌های محلی و سبک‌های قرائت محلی توجه ویژه شود.

انتهای پیام

[ad_2]

نباید فکر کنیم زندانیان مجرم به دنیا آمده‌اند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید