نامه۱۱۰ نفر از فضلای قم خطاب به خاتمی

۱۱۰ نفر از علما و فضلای حوزه علمیه قم از سید محمد خاتمی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دعوت کردند.دراین دعوت خاطرنشان شده است:امیرمؤمنان (ع) دو عامل “اقبال جامعه” و “تعهّد خداوند از دانایان بر عدم سکوت در برابر سیری ظالم و گرسنگی مظلوم” را موجب اتمام حجت بر آنان دانسته است.

اردبیل نیوز: علاوه بر این، خاطره خوشی که از تلاشها و تجربه های ارزشمند دوران خدمت شما در اذهان باقی مانده، مسئولیت شما را سنگین تر کرده است. متن کامل این نامه در ادامه می‌آید:

بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت حجه الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی (دامت برکاته)
با سلام و احترام
مردم ایران در حالی به استقبال یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری می روند که با مشکلات مختلف احاطه شده اند. معیشت آنان به ویژه اقشار ضعیف با دشواری مواجه است. فشارها، تحریم ها و دسیسه هایی که در عرصه بین المللی، منطقه ای و داخلی پدید آمده شئون مختلف زندگی معنوی و مادی ملت و آینده نظام جمهوری اسلامی را با آفت و آسیب روبرو کرده و اعتماد جامعه، ایمان جوانان و آبروی مکتب اهل بیت علیهم السلام در خطر تزلزل قرارگرفته است.

از طرف دیگر، امیرمؤمنان (ع) دو عامل “اقبال جامعه” و “تعهّد خداوند از دانایان بر عدم سکوت در برابر سیری ظالم و گرسنگی مظلوم” را موجب اتمام حجت بر آنان دانسته است. علاوه بر این، خاطره خوشی که از تلاش ها و تجربه های ارزشمند دوران خدمت شما در اذهان باقی مانده، مسئولیت شما را سنگین تر کرده است.

لزوم پاسداری از حریم دیانت و اخلاق، سامان یافتن اوضاع اقتصادی و اجتماعی، تنش زدایی در روابط بین المللی، گسترش ارتباط با همسایگان و کشورهای دیگر بر اساس عزت، حکمت و مصلحت و همدلی و حضور تاریخ ساز ملت در عرصه حمایت از نظام ایجاب می کند که با توکل بر خدا به وظیفه اسلامی و ملی خود عمل کرده و آمادگی خود را برای حضور در انتخابات اعلام کنید. ما فرزندان حوزه علمیه قم برای حفظ خون شهیدان و تعالی جمهوری اسلامی موفقیت شما را در حرکت در مسیر سخت پیشِ رو، که در راستای مجاهدت های علمای زمان شناس است، از خدای بزرگ خواهانیم.
والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید