مولفه های انقلاب فرهنگی در جامعه نهادینه شود


به گزارش خبرنگار مهر، ماموستا عبدالقادر بیضاوی در خطبه های امروز نماز جمعه اهل تسنن ارومیه با بیان اینکه مولفه‌های انقلاب فرهنگی باید به بهترین شکل ممکن در جامعه عملیاتی و نهادینه شود، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران همیشه رنگ و عطر فرهنگ، دیانت و اسلام را با خود به همراه داشته باشد.


وی با اشاره به اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شده، اظهار داشت: همه مسئولان، متولیان امور فرهنگی و سکانداران پست‌های مختلف باید برای جامه عمل پوشاندن به منویات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نهایت تلاش را کرده و از هیچ اقدامی کوتاهی نکنند.


 امام جمعه اهل سنت ارومیه با تاکید بر اینکه جوانان و نوجوانان را باید برای تحصیل علوم مختلف تشویق کنیم، ادامه داد: دانشمندان و علمای زیادی در علوم، فنون و تکنولوژی‌های مختلف پرورش یافته ولی باید راه این دانشمندان همچنان پررهرو بوده و جوانان در مسیر علوم تجربی و نظری گام بردارند.


بیضاوی نسل جدید را به قرائت قرآن کریم و تلاوت این آیات نورانی ترغیب و عنوان کرد: در کتاب آسمانی قرآن برای همه زوایای زندگی اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و .. توصیه‌های زیادی وجود دارد، که باید در راستای عملیاتی کردن این رهنمودهای نورانی گام‌های بلندی را برداریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید