موافقت اولیه برای احداث بیمارستان تخصصی بانوان در اردبیل

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: بیمارستان تخصصی بانوان با اخذ موافقت اولیه از وزیر بهداشت در اردبیل راه‌اندازی می‌شود.

اردبیل نیوز: منصور حقیقت‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار داشت: در روزهای گذشته با سه وزیر بهداشت، راه و شهرسازی و نیرو مذاکرات و نشست‌هایی را برگزار کردم و در دیدار با وزیر بهداشت موفق به اخذ موافقت اولیه احداث بیمارستان تخصصی بانوان در اردبیل شدم.

وی تصریح کرد: ‌البته در جلسات بعدی قرار شد روی این موضوع به صورت کارشناسی و به شکل پخته پیگیری‌ها و اقدامات لازم انجام شود تا شاهد نهایی شدن این طرح برای اجرا در استان اردبیل باشیم.

حقیقت‌پور خاطرنشان کرد:‌ در این نشست قرار شد در کنار تقویت کادر علمی و مجرب بیمارستانی، نیازمندی استان از بابت پزشکان متخصص و فوق تخصص مورد توجه قرار گیرد و در کنار آن برای تجهیز بیمارستان ترومای اردبیل و احداث بیمارستان در نیر و نمین اقدامات لازم انجام شود.

راه‌آهن اردبیل با فاینانس چینی تکمیل می‌شود

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با یادآوری اینکه در دیدار با وزیر راه و شهرسازی موضوع اصلی تکمیل راه‌آهن اردبیل – میانه و اتصال‌ آن به پارس‌آباد بود، اضافه کرد:‌ وزیر راه و شهرسازی قول داد تا با گشایش فاینانس چینی این پروژه به سرعت اجرایی شود تا مردم استان بتوانند بعد از سال‌ها انتظار از راه‌آهن ایمن بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه در این زمینه قرار است پنج میلیارد دلار عقد تفاهمنامه با فاینانس چینی صورت بگیرد، ‌بیان کرد: راه‌آهن اردبیل در اولویت جذب این اعتبارات خارجی است.

حقیقت‌پور یادآور شد: در این دیدار همچنین ضرورت اتصال راه‌آهن بستان‌آباد به سرعین را به جد خواستار شدیم و از وزیر راه و شهرسازی خواستیم تا به راه‌های روستایی این استان اعتبار ویژه‌ای را اختصاص دهد.

تلاش برای اخذ مجوز حق‌آبه ۳۰۰ میلیون متر مکعبی از قزل‌اوزن

این نماینده مجلس در ادامه سخنان خود به نشست خود با وزیر نیرو اشاره کرد و ادامه داد: در این نشست از وزیر راه و شهرسازی قول انتقال آب قزل‌اوزن و تخصیص منابع آن را گرفته‌ایم و در حدود ۵۰ میلیون متر مکعب برای مصارف شرب اردبیل قرار است از حق‌آبه قزل‌اوزن آب اختصاص یابد که این رقم معادل سد یامچی اردبیل است.

حقیقت‌پور اذعان داشت: ما همان‌گونه که به مردم قول دادیم تا ظرفیت ۳۰۰ میلیون متر مکعب حق‌آبه خود را از قزل‌اوزن پیگیری می‌کنیم که تاکنون ۱۶۰ میلیون متر مکعب آن تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه بنده به تدریج به وعده‌های خود در زمان انتخابات جامه عمل می‌پوشانم، افزود: در مورد سد عنبران نیز قرار شد از محل اوراق تأمین اعتبار برای سدهای مرزی پنج میلیارد تومان به سد عنبران اعتبار اختصاص یابد.

هر ماه اردبیلی‌ها منتظر حل یک گره عظیم باشند

این مسئول تصریح کرد:‌ ما آرام آرام و با دقت نظر و مراقبت مشکلات و نارسایی‌های استان به ویژه اردبیل و شهرهای همجوار را برطرف کرده و به قول‌هایی که در انتخابات دادیم،‌عمل می‌کنیم.

حقیقت‌پور در پایان بیان داشت:‌ در این ارتباط به زودی شاهد شروع عملیات اجرایی کارخانه پتروشیمی در اردبیل می‌شویم و مردم باید منتظر بمانند تا هر ماه یک خبر خوشحال‌کننده از حل مشکلات و گره‌های کور اجرایی به آنها داده شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید