مهدی رحمتی، دروازه بانی که می خواست جا پای عابدزاده بگذارد

مهدی رحمتی، دروازه بان موفق سالهای اخیر فوتبال ایران است، این دروازه بان جزو برترین دروازه بانان پس از احمدرضا عابدزاده اعلام شده که بین فوتبال دوستان مطرح است زندگی نامه این دروازه بان را بخوانید:

اردبیل نیوز:  سید مهدی رحمتی متولد ۱۳۶۱ در تهران و یک خانواده مذهبی چهار نفره به دنیا آمده است.

فوتبال را از سال ۱۳۷۱ و از مدرسه فوتبال شهید قیانوری نازی آباد آغاز کرده است.

وی جزو شاگردان زرنگ مدرسه بوده است و همیشه با نمره بالا قبول شده است، اما درس و تحصیلات را تا دیپلم ادامه داد و به خاطر فوتبال و علاقه اش به این رشته ورزشی و حضور در تیم های شهرستانی، دیگر فرصتی را برای ادامه تحصیل پیدا نکرد.

در سال ۷۴ قراردادش را با تیم نوجوانان پاس امضا کرد و تا سال ۱۳۷۶ در تمامی رده های سنی این باشگاه بازی کرد.

پس از آن در تیم های دخانیات، فجر سپاسی شیراز و مس کرمان ،استقلال تهران و سپاهان اصفهان به میدان رفته است.

اولین مرتبه که در استادیوم آزادی حاضر شده است چهار ساله بوده و به همراه پدرش برای دیدن دربی حساس استقلال و پرسپولیس، به آزادی رفته و روز خاطره انگیزی برایش رقم خورده است زیرا برای اولین بار جمعیت صد هزار نفری در آزادی را از نزدیک تماشا کرده و بسیار هیجان زده شده است.

نخستین باری که به تیم ملی دعوت شده است بسیار خوشحال بوده زیرا به آرزوی بزرگ خود رسیده و رویاهایش به واقعیت تبدیل شدند،وی تمام تلاشش را بکار برده است که بتواند جای عابدزاده را در تیم ملی گرفته و پر کند.

گفتنی است: پدر و مادرش جزو مشوقان اصلی وی در فوتبال بودند که تأثیر فراوانی در رشد وی و رسیدنش به این جایگاه داشتند.

در ورزش فوتبال الگوهایی چون ناصر حجازی، عابدزاده و حمید بابازاده دارد زیرا این افراد هم از نظر فنی و هم اخلاقی در دوران بازی خود جز بهترین ها محسوب می شوند و طی سال های اخیر زیر نظر آنها خیلی چیزها آموزش دیده است، از نظر اجتماعی نیز الگوی وی جهان پهلوان تختی است.

رحمتی در سال ۸۸-۸۷ هر چند بازی درخشان از جمله دیدار با پرسپولیس در تهران داشت و همین عملکرد وی باعث شد تا رحمتی دروازه بان اول تیم ملی شود و با درخشش در بازی های مقدماتی جام جهانی به خصوص در بازی با امارات در ابوظبی همه را به تحسین وادارد و برترین بازیکن آن دیدار شود.

وی در ابتدای لیگ نهم به سپاهان بازگشت تا باز هم با امیر قلعه نوعی کار کند، مهدی رحمتی سابقه عضویت در تیم ملی جوانان و تیم امید را نیز دارد و هم اینک دروازه بان اصلی و اول استقلال به عنوان صدرنشینی لیگ است.

وی چند سال است که ازدواج کرده است و در زندگی شخصی نیز با شرایط ایده آل روبروست.

علی پسر ۶ ساله این دروازه بان است و رحمتی چند ماه پیش نیز صاحب دومین پسر خود به نام عطا شد.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید