منطق شیعه در عزاداری‌های اردبیل موج می‌زند

خبرگزاری تسنیم: مدیر‌کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: منطق شیعه در عزاداری‌های حسینی در شهر دارالارشاد اردبیل موج می زند.

اردبیل نیوز: حجت الاسلام مهدی ستوده در گردهمایی هیئت امنای محلات شش گانه اردبیل اظهار کرد: عزادارى سیدالشهداء فلسفه‌‏هاى سازنده و تربیتى متعددى دارد که اصلی‌ترین آن حفظ مکتب و شریعت اسلام است.

وی گفت: زنده داشتن یاد و تاریخ پرشکوه نهضت حسینى، سبب ترویج دائمى مکتب قیام و انقلاب در برابر طاغوت‏‌ها و تربیت کننده و پرورش‌دهنده روح حماسه و ایثار و مایه حفظ مکتب و شریعت اسلام است.

مدیر‌کل تبلیغات اسلامی اردبیل تصریح کرد: عزادارى براى اهل بیت(ع) پایدارى بین پیروان مکتب و رهبران آن برقرار می‌کند و با گذشت قرون و اعصار بین آنان ارتباط عمیق روحی برقرار می‌شود و همین مسأله سبب نفوذ ناپذیرى امت از تأثیرات و انحرافات دشمنان است و مکتب را از هرگونه تحریفات محفوظ می‌دارد.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: تاریخ نشان داده است هرچه استعمارگران براى نابودى ملل اسلامى تلاش کرده‌اند، رابطه ملل مسلمان و به ویژه شیعیان را با تاریخ پر افتخار صدر اسلامى قطع نمایند و با ایجاد این خلاء، زمینه القاى فرهنگ خود را فراهم آورند، در موسم عزاداری‌ها نقشه شوم آنان به‌هم ریخته است و این از بزرگترین برکات عزاداری برای سالار شهیدان است.

ستوده خاطر نشان کرد، برقراری پیوند عمیق عاطفى بین امت و الگوهاى راستین‏، اقامه مجالس دینى در سطح وسیع و آشنا شدن توده‌‏ها با معارف دینى، پالایش روح و تزکیه نفس، اعلام وفادارى نسبت به مظلوم و مخالفت با ظالم از‌دیگر برکات پربار عزادارى است.

وی عنوان کرد: گریه براى حضرت سیّد الشهداء (ع)، وحدت و هماهنگى میان اقشار مختلف اسلامى را در پی داشته است که در سایه گردهمایى مردم در ایام سوگوارى حضرت، در مساجد و تکایا و در سینه زنىی‌هاى خیابان‏‌ها قدرت نفوذ ناپذیر امت اسلامی و ملت اسلامى را در برابر نفوذ دشمنان بیمه می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید