معصوم‌دوست با «سربازخانه» و «نیک مارکت» به سینماحقیقت آمد

هادی معصوم‌دوست با دو مستند «سربازخانه» و «نیک مارکت» متقاضی حضور در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شد.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، «سربازخانه» روایتگر دوران دو ماهه‌ی آموزشی سربازی است که در صورت پذیرفته شدن از سوی هیات انتخاب، برای نخستین بار در این جشنواره نمایش داده می‌شود.
هادی معصوم‌دوست کارگردان این کلیپ مستند در توضیح اثر خود گفت: در این پروژه، تلاش شده تا سربازخانه سوژه اصلی و محوری کلیپ باشد و سربازها هم به عنوان اجزای فرعی این سوژه مورد توجه قرار گرفته‌اند.
وی تاکید کرد: افرادی که تاکنون به سربازی نرفته‌اند، می‌توانند با دیدن این مستند، تجربه‌ای ملموس از شرایطی که یک سرباز در دوران خدمت می‌گذراند پیدا کنند؛ همچنین جوانانی که خدمت سربازی را تجربه کرده‌اند نیز با تماشای این مستند، با یک روایت عینی و نوستالژیک از آن مواجه می‌شوند.
معصوم‌دوست ادامه داد: موضوع مستند «نیک مارکت» هم درباره‌ی پسر جوانی است که پس از پایان تحصیلاتش در مقطع کارشناسی ارشد تصمیم می‌گیرد از تهران مهاجرت کرده و به «مشهد» شهر پدری‌اش برگردد و بقالی کوچکی راه بیندازد…
این مستند ۷۵ دقیقه‌ای تولید شبکه مستند است و تولید آن حدود دو سال به طول انجامیده است.
هادی معصوم‌دوست ساخت مستندهایی چون «نشستن بین دو صندلی»، «خون سرد»، «خوان بی‌خان» و «عشق رادیو» را در کارنامه کاری خود دارد. سال گذشته این مستندساز برنده جایزه ویژه دبیر جشنواره سینماحقیقت برای کارگردانی مستند «خوان بی خان» شد.

[ad_2]

banifilm.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید