مشکل اختلال در ارائه خدمات اورژانس در آذربایجان غربی رفع شد


محمدرضا فروتنی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به بروز اختلال در انجام ماموریتای اورژانس در برخی محورهای درون و برون شهری آذربایجان غربی از حدود ساعت ۹ تا ۱۱ صبح امروز، افزود: با هماهنگی دستگاههای خدمات رسانی و شهرداری مشکل برفروبی محورهای تردد رفع و ماموریتهای اورژانس به راحتی انجام شد.


وی با بیان اینکه به صورت تلفنی توصیه های پزشکی به این بیماران به دلیل بروز برخی اختلالات ارائه شد، ادامه داد: هم اکنون مشکلی از بابت انجام ماموریتهای اورژانسی در استان وجود نداشته و همه دستگاههای از جمله ارتش و هلال احمر آمبولانسهای شاسی بلند را در اختیار مرکز فوریتهای پزشکی قرار داده اند.


رئیس مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مردم به دلیل بارش برف سنگین امکان خارج کردن خودروها و انتقال بیماران خود به مراکز درمانی را طی امروز ندارند، ادامه داد: این موضوع باعث افزایش تعداد ماموریتهای اورژانس شده که از مردم خواهشمندیم موارد ضروری به اورژانس اطلاع رسانی شود.


فروتنی با اعلام اینکه ضمن فعالیتهای امداد جاده ای هم اکنون اورژانس های پیش بیمارستانی در آذربایجان غربی در حالت آماده باش هستند، ادامه داد: در این شرایط جوی سه گروه از جمله مادران باردار، کودکان و خردسالان جز گروه خطر بوده که نیازمند توجه ویژه پزشکی و مراقبت های ویژه هستند.


وی با اشاره به استقرار ۳۸ پایگاه اورژانس زمستان همزمان با اجرای طرح زمستانی در جاده های استان گفت: این تعداد نسبت به سال گذشته با افزایش مواجه بوده است که علاوه بر آن در نظر داریم دو دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز به ناوگان امدادی خود در جاده های استان به ویژه در نقاط برفگیر و حادثه خیز اضافه کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید