مشکلات دریافت وام ازدواج یک میلیون زوج برطرف می شود

حسین معتمدنیا روز یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان اردبیل افزود: بدلیل کمبود اعتبار مشکلاتی در زمینه اعطای وام ازدواج به یک میلیون زوج متقاضی داشتیم که با مذاکره با بانک مرکزی گره گشایی شد و امیدواریم به مرور از وام ها بهره مند شوند.

به گزارش اردبیل نیوز، حسین معتمدنیا روز یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان اردبیل افزود: بدلیل کمبود اعتبار مشکلاتی در زمینه اعطای وام ازدواج به یک میلیون زوج متقاضی داشتیم که با مذاکره با بانک مرکزی گره گشایی شد و امیدواریم به مرور از وام ها بهره مند شوند.

وی گفت: پارسال یکصد ستاد استانی و ۳۰۰ ستاد شهرستانی داشتیم که خروجی های خوبی داشت و کمیته های تخصصی ذیل ستادها موضوعاتی مانند مسکن و ازدواج را تعریف کرده و کمیته پیگیری نیز وظیفه پیگیری مصوبات ستادها را برعهده گرفت.

وی افزود: برای رفع مشکلات جوانان و در قالب فعالیت ستادها در برخی استان ها تفاهم نامه ای با ادارات کل راه و شهرسازی در زمینه واگذاری مسکن به رده های سنی ۱۵ تا ۲۹ سال انجام شود.

وی بیان کرد: با توجه به نیازهای متنوع امروزه قشر جوان و این که ۳۵ درصد از جامعه را تشکیل می دهند ، یک سازمان نمی تواند همه نیازها را پاسخگو بوده و از این رو جوانان باید تلاش داشته باشند تا مشکلات را با ابتکار و نوآوری خود برطرف کنند.


او افزود: منشور تربیتی نسل جوان که در ۱۴ محور و ۹۸ اصل نوشته شده برنامه اصلی وزارت ورزش و جوانان است که به تایید مقام معظم رهبری نیز رسیده و مطابق بند ج ماده ۴۱ تکالیف دستگاه ها را بر اساس شاخص ها شفاف سازی کرده است.

معتمدنیا با اشاره به این که برخی دستگاه ها نیز به دلیل عضویت در ستادها مسوولیت دارند اظهار کرد: انتظار داریم دستگاه ها و مسوولان جوان گرا و جوان باور با حضور پررنگ و پرشور در برنامه ریزی و فعالیت هایی در زمینه پر کردن اوقات فراغت و غنی شدن نمایشگاه های جوانان تلاش کنند.

او همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره ملی جوانان ˈحضرت علی اکبر(ع)ˈ و ˈپیوند آسمانیˈ اظهار کرد: اگر چه بر اساس اهداف و براساس منویات مقام معظم رهبری اوقات فراغت مختص تابستان نیست و دستگاه ها باید برای سایر فصل ها نیز برنامه داشته باشند در آستانه تعطیلات تابستانی امیدواریم نمایشگاه پر جنب و جوش داشته باشیم.

وی گفت: همه باید همکاری کنند به مسیر رفع فقر حرکت کرده و به سمت تامین اجتماعی برویم چرا که هم امروزه ما در

عصرارتباطات قرار داریم و با اندکی تلاش می توانیم در سال های آیِنده پیشرفت های چشمگیری داشته باشیم.

او افزود: دستگاه ها باید از تمام ظرفیت ها استفاده کنند چراکه اگر مسوولان همدلی و همبستگی نداشته باشند و تنها به بودجه های دولتی تکیه کنند حتی سالانه ۱۰ درصد از کارها نیز پیش نمی رود.

مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از مسوولان خواست در جلسات استانی ستادها از جوانان خوش فکر و نخبه استفاده کنند و در کنار برگزاری جلسات و به منظور اجرایی شدن مصوبات بیش از پیش کمیته پیگیری را فعال کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید