»   اخبار شهرستان ها  »   مسوولان بن‌بست‌های فرهنگی را از استان دور کنند
۲۹ آذر ۱۳۹۱ , ساعت ۱۵:۴۳

معاون استاندار اردبیل:

مسوولان بن‌بست‌های فرهنگی را از استان دور کنند

معاون برنامه‌ریزی استاندار اردبیل، گفت: باید ازظرفیت اساتید استانی در تقویت مؤلفه‌های تربیت نسل ارزشی و بنیان خانواده استفاده کرد.

به گزارش اردبیل نیوز به نقل از استانداری اردبیل، سید”حامد عاملی” در مراسم اختتامیه طرح ملی “مطلع مهر” در سالن کنفرانس شرکت مخابرات اردبیل، گفت: اردبیل سال‌هاست که از بن‌بست فرهنگی و اجتماعی رنج می‌برد چرا که امکان استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و نشست‌ها و جلسات تخصصی در حوزه‌های مختلف با حضور اساتید کشور وجود ندارد.

وی افزود: اگر به فلسفه آموزش که ساختن انسان‌های توانمند است دقت کنیم و به این نتیجه برسیم که این آموزش‌ها می‌تواند منجر به سعادت و خوشبختی شود، بهتر و شایسته می‌توان آموزش‌های متنوع را در تحکیم نظام اجتماعی و خانوادگی گسترش داد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: ما اگر بتوانیم رسالت‌ خود را در این حوزه درست و دقیق بشناسیم و هدف‌گذاری صحیح داشته باشیم، بسیاری از آسیب‌ها را قبل از وقوع پیشگیری کرده و نیاز افراد خانواده‌ را که یاد گرفتن آموزش‌های جمعی و مهارت‌های مکمل است، برطرف می‌کنیم.

این استاد دانشگاه به اشکال متنوع انتقال پیام درعصر حاضر و تولید آن اشاره کرد و افزود: امروز دیگر دوران آن نیست که تنها با تکیه بر کتاب و برخی ابزارهای قدیمی بتوانیم انتقال پیام داشته باشیم، بلکه امروز با متنوع شدن این وسایل و ارتباطات انتقال پیام نظیررادیو، تلویزیون، ماهواره، اینترنت، پیامک و …،‌ می‌توانیم انبوه پیام را با سرعت و دقت بیشتر منتقل کنیم.

عاملی با بیان اینکه نباید از این قافله عقب بمانیم، تصریح کرد:‌ نسل امروز ما به دریافت پیام از این منابع گرایش دارد، به طوری که شاهد آن هستیم اکثر دانشجویان ما امروز عضو شبکه اجتماعی فیس‌بوک هستند.

وی اضافه کرد: نمی‌توان نسل جدید را در حوزه رفتاری و تربیتی از دریافت این اطلاعات و پیام‌ها محروم کرد، چرا که آنها خواسته و ناخواسته این پیام و اطلاعات را دریافت می‌کنند و در زندگی خود سعی می‌کنند آن را به کار گیرند.

معاون برنامه‌ریزی استاندار اردبیل، گفت: نمی‌توان در این زمینه مانع ایجاد کرد، بلکه باید مسوولان بکوشند بن‌بست‌های فرهنگی و اجتماعی را از این استان دورکنند تا نسل جوان و نوجوان ما درچنین فضایی به صورت آزادانه پیام و اطلاعات را آزادانه دریافت کرده وبا گزینشی مناسب دریافت کرده و از آن استفاده کنند.

عاملی افزود:‌ دیگر درعصرارتباطات نمی‌توانیم مدعی باشیم که یک استاد دانشگاه را از شهری به شهر دیگر برای برگزاری جلسات ونشست‌ها دعوت کنیم، بلکه بهتر است از زیر‌ساخت ویدئو کنفرانس‌ها و ارتباط‌ گیری مستقیم در بهره‌مندی از نظرات کارشناسان و اساتید دانشگاه و علما و فقها استفاده کنیم.

معاون برنامه‌ریزی استاندار اردبیل تأکید کرد: تنها با این اقدامات است که می‌توان از بن‌بست فرهنگی، علمی و اجتماعی رهایی پیدا کرد و در کنار آن باید ازظرفیت اساتید استانی نیز در تقویت مؤلفه‌های تربیت نسل ارزشی و بنیان خانواده استفاده کرد.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

گردشگری، جزیره‌متروک آشوراده را به جزیره‌زنده آشوراده تبدیل می‌کند یا می کشد !؟ پس از ۱۴ سال، کشمکش بالاخره به نظر می‌رسد سازمان محیط‌ زیست، نسب به تصویب طرح گردشگری تنها جزیره ایرانی در دریای خرز یعنی جزیره آشوراده موافقت کرده است. اولین...
تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
دانلود آهنگ جدید علی زند وکیلی به نام شهر حسود

دانلود آهنگ جدید علی زند وکیلی به نام شهر حسود

بهترین آهنگ های محسن چاوشی (ریمیکس) دانلود آهنگ جدید بابک جهانبخش به نام ای وای دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام خوشبختی دانلود آهنگ جدید حمید صفت به نام من دیوانه نیستم
جدیدترین ترانه ها


  • فیلم سینمایی خانه دختر