مسوولان بن‌بست‌های فرهنگی را از استان دور کنند

معاون برنامه‌ریزی استاندار اردبیل، گفت: باید ازظرفیت اساتید استانی در تقویت مؤلفه‌های تربیت نسل ارزشی و بنیان خانواده استفاده کرد.

به گزارش اردبیل نیوز به نقل از استانداری اردبیل، سید”حامد عاملی” در مراسم اختتامیه طرح ملی “مطلع مهر” در سالن کنفرانس شرکت مخابرات اردبیل، گفت: اردبیل سال‌هاست که از بن‌بست فرهنگی و اجتماعی رنج می‌برد چرا که امکان استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و نشست‌ها و جلسات تخصصی در حوزه‌های مختلف با حضور اساتید کشور وجود ندارد.

وی افزود: اگر به فلسفه آموزش که ساختن انسان‌های توانمند است دقت کنیم و به این نتیجه برسیم که این آموزش‌ها می‌تواند منجر به سعادت و خوشبختی شود، بهتر و شایسته می‌توان آموزش‌های متنوع را در تحکیم نظام اجتماعی و خانوادگی گسترش داد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: ما اگر بتوانیم رسالت‌ خود را در این حوزه درست و دقیق بشناسیم و هدف‌گذاری صحیح داشته باشیم، بسیاری از آسیب‌ها را قبل از وقوع پیشگیری کرده و نیاز افراد خانواده‌ را که یاد گرفتن آموزش‌های جمعی و مهارت‌های مکمل است، برطرف می‌کنیم.

این استاد دانشگاه به اشکال متنوع انتقال پیام درعصر حاضر و تولید آن اشاره کرد و افزود: امروز دیگر دوران آن نیست که تنها با تکیه بر کتاب و برخی ابزارهای قدیمی بتوانیم انتقال پیام داشته باشیم، بلکه امروز با متنوع شدن این وسایل و ارتباطات انتقال پیام نظیررادیو، تلویزیون، ماهواره، اینترنت، پیامک و …،‌ می‌توانیم انبوه پیام را با سرعت و دقت بیشتر منتقل کنیم.

عاملی با بیان اینکه نباید از این قافله عقب بمانیم، تصریح کرد:‌ نسل امروز ما به دریافت پیام از این منابع گرایش دارد، به طوری که شاهد آن هستیم اکثر دانشجویان ما امروز عضو شبکه اجتماعی فیس‌بوک هستند.

وی اضافه کرد: نمی‌توان نسل جدید را در حوزه رفتاری و تربیتی از دریافت این اطلاعات و پیام‌ها محروم کرد، چرا که آنها خواسته و ناخواسته این پیام و اطلاعات را دریافت می‌کنند و در زندگی خود سعی می‌کنند آن را به کار گیرند.

معاون برنامه‌ریزی استاندار اردبیل، گفت: نمی‌توان در این زمینه مانع ایجاد کرد، بلکه باید مسوولان بکوشند بن‌بست‌های فرهنگی و اجتماعی را از این استان دورکنند تا نسل جوان و نوجوان ما درچنین فضایی به صورت آزادانه پیام و اطلاعات را آزادانه دریافت کرده وبا گزینشی مناسب دریافت کرده و از آن استفاده کنند.

عاملی افزود:‌ دیگر درعصرارتباطات نمی‌توانیم مدعی باشیم که یک استاد دانشگاه را از شهری به شهر دیگر برای برگزاری جلسات ونشست‌ها دعوت کنیم، بلکه بهتر است از زیر‌ساخت ویدئو کنفرانس‌ها و ارتباط‌ گیری مستقیم در بهره‌مندی از نظرات کارشناسان و اساتید دانشگاه و علما و فقها استفاده کنیم.

معاون برنامه‌ریزی استاندار اردبیل تأکید کرد: تنها با این اقدامات است که می‌توان از بن‌بست فرهنگی، علمی و اجتماعی رهایی پیدا کرد و در کنار آن باید ازظرفیت اساتید استانی نیز در تقویت مؤلفه‌های تربیت نسل ارزشی و بنیان خانواده استفاده کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید