مسابقات کشوری پرورش اندام در اردبیل برگزار می شود

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان اردبیل از برگزاری مسابقات کشوری پرورش اندام طی اردیبهشت ماه سال آینده در این استان خبر داد.

علی اکبر نامی آذر پیش از ظهر جمعه در حاشیه اختتامیه کلاسهای مربیگری بدنسازی به خبرنگار مهر گفت: در نظر داریم با هدف معرفی استعدادهای ورزشی استان در ورزش بدنسازی میزبانی مسابقات ملی سال آینده را به عهده بگیریم.

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان افزود: این مسابقات می تواند فرصتی برای ارزیابی توان ورزشی ورزشکاران استان در مقایسه با ورزشکاران سایر استانها فراهم کند.

نامی آذر همچنین از جمله خلاهای ورزش بدنسازی در استان را کمبود مربی برشمرد و ادامه داد: در حال حاضر در کل استان تنها ۱۸ نفر دارای کارت مربیگری هستند.

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان تاکید کرد: این موضوع موجب شده علاقه مندان این حوزه به دلیل عدم کسب مهارتهای علمی و بروز نتوانند ورزش قهرمانی را دنبال کنند.

وی با بیان اینکه برای اولین بار از مربیان مطرح کشوری بدنسازی و علم تغذیه در کلاسهای آموزشی هیئت  استفاده شد، اضافه کرد: امید می رود با اجرای این طرح مربیان با توانمندی بیشتری به تربیت ورزشکاران بپردازند.

وی معتقد است ورزش بدنسازی نیازمند توجه ویژه است تا در سطح رقابتهای ملی درخشش قابل قبولی داشته باشد./مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید