مسابقات کتابخوانی در بین زنان خانه دار اردبیل برگزار می شود

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل از برگزاری مسابقات کتابخوانی، چکیده نویسی و خلاصه نویسی در بین زنان خانه دار این استان خبر داد.

مهر گزارش داد:

صادق فرهمند امین پیش از ظهر پنج شنبه در حاشیه بازدید از کتابخانه شیخ صفی اردبیل گفت: نهاد کتابخانه های عمومی توجه ویژه ای به ارائه برنامه های متنوع برای گروههای ویژه از جمله نابینایان، نخبگان، زنان خانه دار، کودکان و نوجوانان دارد.

وی افزود: در همین راستا طرح مسابقات کتابخوانی برای زنان خانه دار به منظور توسعه فرهنگ کتابخوانی در بین این قشر در نظر گرفته شده که از طریق رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی استان اطلاع رسانی می شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان موضوعات مسابقه کتابخوانی را تربیت فرزند، هنر، اوقات فراغت، مهارتهای زندگی و آموزه های دینی برشمرد و ادامه داد: این مهم موجب افزایش معلومات عمومی زنان خانه دار استان خواهد شد.

وی توسعه فرهنگ مطالعه در جامعه را از مهمترین اهداف این نهاد برشمرد و یادآور شد: هم اکنون میزان مطالعه در این استان با میانگین کشوری فاصله دارد، بنابراین ظروری است طرحهای مفیدی در این زمینه اجرا شود.

فرهمندامین طرح “یاوران کتاب”، “کتاب من” و… را از جمله برنامه های به اجرا درآمده در این خصوص برشمرد و متذکر شد: شبکه کتابخوانان حرفه ای نیز که هم اکنون در حال اجرا است، در زمینه توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه نقش تاثیرگذاری داشته است.

وی با بیان اینکه تنها طی دو ماهه گذشته بیش از دو هزار و ۷۰۰ نفر در این استان در این شبکه ثبت نام کرده اند، عنوان کرد: بسیاری از این افراد از قشر نوجوان و جوان جامعه و از مناطق روستایی بوده و نشان داده که این طرح در بین لایه های جامعه در حال اجرایی است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید