مسابقات امداد و نجات خواهران در نمین برگزار شد

سومین دوره مسابقات امداد و نجات خواهران جمعیت هلال‌احمر استان اردبیل به میزبانی نمین برگزار شد.

در پایان این دوره از مسابقات که عصر امروز برگزار شد، مسئول برگزاری مسابقات اظهار داشت: این مسابقات در منطقه جنگلی فندقلوی نمین و با حضور ۱۰ تیم توانای امداد و نجات خواهران در این منطقه برگزار می‌شود.

علیرضا سرابی تصریح کرد:‌ هدف از برگزاری این مسابقه حفظ آمادگی نیروها و افزایش توان امداد و نجات امدادگران بوده به طوریکه ۶۰ نفر از امدادگران در قالب تیم امداد و نجات اضطراری به کمک حادثه‌دیدگان فرضی شتافته و نسبت به سر و سامان دادن آنها اقدامات لازم را انجام دادند.

وی در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: ما در این مسابقه سعی کردیم نیروها را در قالب بخش‌های مختلف شکلی، خطی و شمایل شطرنجی سازماندهی کرده و با حفظ آمادگی آنها تلاش کنیم تا در قالب اردوگاه امداد و نجات بتوانند فعالیت خود را انجام دهند.

سرابی با اعلام اینکه در سطح استان بیش از ۱۰۰ نفر از خواهران پرتلاش جز تیم نجاتگر هلال‌احمر محسوب می‌شوند، اضافه کرد: این خواهران در قالب تیم توانا در چندین رشته فعالیت داشته و به آسیب‌دیدگان احتمالی مدد می‌رسانند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مسئول برگزاری مسابقات هدف اصلی از برگزاری این مسابقه را ارتقای روحیه داوطلبان جمعیت هلال‌احمر و افزایش توانمندی آنها در چادر زنی و ارتقای اصول امدادگری بوده که در این زمینه توانسته‌ایم بسیاری از اهداف و برنامه‌های خودمان را عینیت بخشیده و تحققی بدهیم.

در پایان این مسابقات که با استقبال خوب خواهران امدادگر جمعیت هلال‌احمر روبه‌رو شده بود تیم امداد و نجات نیر مقام اول را به دست آورد و تیم نمین نیز در جایگاه دوم قرار گرفت.

در این مسابقات تیم اردبیل و خلخال نیز به صورت مشترک در جایگاه سوم قرار گرفتند و از شرکت‌کنندگان نیز با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید